Новини

Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся: Ковель і Ковельщина»

Розділ: Новини

У грудні 2023 року пройде Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся: Ковель і Ковельщина» (конференція присвячується 32-річниці проголошення Незалежності України, 10-річниці від початку Революції Гідності та 505- річниці надання Магдебурзького права м. Ковелю).

Конференція проходитиме за такими напрямами:

1. Історико-краєзнавчі, етнографічні та археологічні дослідження краю.

2. Роль Магдебурзького права у розвитку самоврядування м. Ковеля.

3. Історичні постаті та видатні особи краю.

4. Ковельщина в документах і матеріалах фондів архівів, музеїв, бібліотек.

5. Туристично-рекреаційні можливості Ковельщини.

6. Cучасна історія Ковеля та його мешканців.

Джерело: Волинський краєзнавчий музей

Дослідження про Януша Радзивілла презентували у Луцьку

Розділ: Новини

У Луцьку представили книгу польського доктора наук Ярослава Дурки про останнього олицького ордината, князя Януша Радзивілла. Презентація відбулася в замку Любарта.

У Художньому музеї, який міститься на території Луцького замку, організували презентацію монографії польського історика Ярослава Дурки «Януш Радзивілл 1880–1967. Політична біографія». До учасників події автор долучився за допомогою інтернету. Ярослав Дурка розповів про те, як виникла ідея написання книги, поділився спогадами про процес її створення. Основою для монографії послужили матеріали польських архівів, але не тільки. Автор використав міжвоєнну пресу, наукову та мемуарну літературу, свідчення очевидців. Книга українською мовою побачила світ цьогоріч у тернопільському видавництві «Крок» за підтримки Генерального консульства РП у Луцьку. Переклад здійснив Андрій Бондар. Щедро ілюстроване чорно-білими зображеннями видання має 550 сторінок, із них 140 займають бібліографія, примітки та покажчики.

Джерела: Волинський монітор

Район.in.ua.

Ти любов моя…

Розділ: Новини

23 листопада о 15.00 відбудеться концерт, присвячений ювілею Германа Жуковського – відомого композитора, педагога, диригента, уродженця нашого краю.

Його твори прозвучать у виконанні:

учнів Рівненської дитячої музичної школи № 2 (клас викладача Ольги Костюк);

студентів Рівненського фахового музичного коледжу (клас викладачів Ольги Костюк та Ольги Гуц);

студентів Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету (клас доц. Олега Палаженка).

Концертмейстери: Ірина Казимірська, Олена Місєчко, Олена Бурдуковська, Тетяна Корольова-Жук.

Вірш-присвяту ювіляру прочитає Анастасія Дежанюк. Про життєву та творчу долю композитора розповість кандидат мистецтвознавства Тетяна Прокопович.

Адреса:

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

м. Рівне, вул. Олександра Борисенка, 6, відділ мистецтв (3-й поверх)

Джерело: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

Online-виставка та стаття: «Цукроварня на Волині. Бабинський цукровий завод»

Розділ: Новини

На сайті Державного архіву Рівненської області представлена онлайн-виставка та наукова стаття на тему: «Цукроварня на Волині. Бабинський цукровий завод». Зародження цукрової промисловості на Волині припадає на 40-ві роки ХІХ ст, що правда тут вона мала набагато гірші умови для розвитку, ніж на Київщині чи Поділлі. Бабинський цукрозавод був одним з останніх цукрових заводів, які було побудовано в Російській імперії напередодні Першої світової війни. До онлайн-виставки додані архівні документи про Бабинський цукрозавод.
Джерело: Державний архів Рівненської області

Стрішенець М. М. Промисли Волинського воєводства (друга половина XVI століття – середина XVII століття)

Розділ: Нові книги

Стрішенець М. М. Промисли Волинського воєводства (друга половина XVI століття – середина XVII століття) : монографія / М. М. Стрішенець, О. М. Павлова, К. В. Павлов. – Луцьк : Мажула Ю. М., 2023. – 221 с.

Анотація: У монографії всебічно розглянається економічний розвиток трьох найпоширеніших галузей промислів Волинського воєводства другої половини ХVІ – середини ХVІІ ст.: водяних борошномельних і металургійних млинів (рудень) та поташних буд. Аналізується організація виробництва, показується зародження простої, складної кооперації праці, початкових форм мануфактурного виробництва.

Ознайомитися з монографією Стрішенця М. М. «Промисли Волинського воєводства (друга половина XVI століття – середина XVII століття)» можна на нашому сайті «Історична Волинь» та у Волинській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.

Джерело: Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки

Створення Директорії 105 років тому: як це було на Волині

Розділ: Новини

Директорія Української Народної Республіки розпочала свою діяльність з 14 листопада 1918 року. Для Волині це були найважчі часи, які завершилися польською окупацією, у 1920–1921 роках – більшовицькою, а потім знову польською.

Джерело: Район.in.ua