Новини

Фото до новини з назвою Патріотичний захід «Симон Петлюра – національний Герой України» : до 145-річчя від дня народження Симона Петлюри

Патріотичний захід «Симон Петлюра – національний Герой України» : до 145-річчя від дня народження Симона Петлюри

Розділ: Новини

22 травня 2024 року об 14.00 год. у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці («Світлиця», 4-й пов.) відбудеться патріотичний захід «Симон Петлюра – національний Герой України», приурочений 145-річчю від дня народження державного та політичного діяча, публіциста, літературного і театрального критика, організатора Українських Збройних Сил, Головного отамана військ УНР, голови Директорії УНР.

Суперечки навколо постаті видатного полтавця не вщухають протягом багатьох десятиліть, привертають до себе увагу сучасників та істориків, спонукають як до піднесення імені з одного боку так і до паплюження з іншого. Проте, однозначно, ця людина надзвичайно цікава як реальна особистість, між якою і міфом про яку є суттєва різниця. Відкритий доступ до першоджерел, до історичної правди спинив потоки історичної брехні. Симон Петлюра став справжнім символом боротьби за свободу та незалежність мільйонів українців.

В програмі зустрічі виступи спікерів:

«Петлюра і Рівненщина» – Олександр Булига, директор Рівненського краєзнавчого музею ;

«Що зробив Петлюра для України?» – Оксана Гуменюк, кандидатка історичних наук, доцентка Рівненського державного гуманітарного університету.

Перегляд відеофільму «Таємниці великих українців. Симон Петлюра».

Джерело: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

Фото до новини з назвою Авторська лекція Світлани Калько «Найдавніші святині Рівного – втрачені і збережені»

Авторська лекція Світлани Калько «Найдавніші святині Рівного – втрачені і збережені»

Розділ: Новини

Друзі, історія міста Рівного – це історія народностей, які проживали на території усієї історичної Волині. Українці, поляки, євреї, чехи, німці та, навіть, турки співіснували поруч, допомагали один одному та поважали віросповідання кожного. Вони ходили молитися у свій храм, релігійне приміщення, молитовний будинок. Але чи завжди так було?
Про церкви, синагоги, костели, кірки Рівного поговоримо разом зі Світланою Калько, рівненською краєзнавицею та журналісткою.

Запрошуємо усіх, хто любить історію краю 29 травня о 14:00!

Чекаємо за адресою:

м. Рівне, вул. Олександра Борисенка, 6

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

4-й поверх, Світлиця

Джерело: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

 

Фото до новини з назвою Пересопниця відзначає 875 років

Пересопниця відзначає 875 років

Розділ: Новини

18 травня 2024 року з 12:00 по 18:00 в приміщенні Культурно-археологічного центру «Пересопниця» відбудеться захід присвячений 875 років від першої літописної згадки про князівську столицю Погоринської землі часів Русі.

12:00 в конференц-залі відбудеться презентація «амфори городоцько-здовбицької культури бронзового періоду» результат роботи археологічних досліджень 2023 року на ур. Пастівник;

13:00–15:00 виступи військових та зразкових духових оркестрів на Бузковій сцені (садиба під відкритим небом з унікальною колекцією вишитих картин «Волинський бузок»);

Працюють локації: картини з витинанок в приміщенні музею «Весняне мережево» майстрині Наталії Дребот; «Пересопницьке Євангеліє» та рукописні книги другий поверх музею;

На території музею: острів Бажань, фортеця-мур на дитинці біля Миколаївської церкви, працює виїзна торгівля; катання на конях.

Під час заходу відбудеться благодійний збір на автівку для 36 бригади морської піхоти, підрозділу ЗРАДН.

Захід відбудеться за підтримки управління культури і туризму РОДА.

Джерело: КЗ «Культурно-археологічний центр «Пересопниця» Рівненської обласної ради

Фото до новини з назвою Лекція «Подорожі підземним світом старого Житомира»

Лекція «Подорожі підземним світом старого Житомира»

Розділ: Новини

17 травня о 16:00 год. в Житомирському обласному краєзнавчому музеї відбудеться лекція «Подорожі підземним світом старого Житомира».

Спікер заходу – Олександра Тарабукіна.

Вхід на захід за ціною вхідного квитка до музею. Кількість місць обмежена.

Адреса:

м. Житомир

Житомирський обласний краєзнавчий музей

майдан Замковий, 1

Джерело: Житомирський обласний краєзнавчий музей

Фото до новини з назвою Тематична зустріч «Вишиванка Західного Полісся: особливості орнаменту та техніки вишивки»

Тематична зустріч «Вишиванка Західного Полісся: особливості орнаменту та техніки вишивки»

Розділ: Новини

16 травня 2024 року о 15:00 в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться тематична зустріч «Вишиванка Західного Полісся: особливості орнаменту та техніки вишивки», присвячена Дню вишиванки. Спікер заходу Алла Миколаївна Українець – етнографиня, краєзнавиця, заслужений працівник культури, старший науковий співробітник відділу етнографії Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Українці й вишивка – неподільні поняття. Коли ж вперше на території нашої місцевості почали прикрашати одяг вишитими орнаментами, які саме це були візерунки, які нитки використовували та техніки вишивання, мотиви орнаменту та багато іншого можна дізнатися відвідавши дану зустріч. Запрошуємо всіх охочих! Буде цікаво!

Адреса:

м. Рівне, вул. Олександра Борисенка, 6

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

3-й поверх

Сектор документів із економічних, технічних наук

Джерело: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

Фото до новини з назвою Найстаріша в колекції: в Дубенському замку на Рівненщині знаходиться рідкісна ікона XVI століття

Найстаріша в колекції: в Дубенському замку на Рівненщині знаходиться рідкісна ікона XVI століття

Розділ: Новини

Ікона пророка Іллі – найстаріша ікона в колекції Дубенського замку, яку датують ХVІ століттям. У Дубенський краєзнавчий музей у 1994 році ікону передав староста місцевого Свято-Іллінського собору Василь Мудрик.

Є кілька версій щодо походження ікони «Пророк Божий святий Ілля з житієм». Головна зберігачка фондів ДІКЗ Еліна Посільська найбільш вірогідною назвала таку – образ намалювали на замовлення власника міста Костянтина Острозького. Князь замовив його в пам'ять про його первістка – Іллю. За іншою версією, ікону створили з ініціативи князя Василя-Костянтина Острозького для новозбудованої ним дерев’яної церкви, названої на честь пророка Божого святого Іллі.

Нещодавно стан її збереженості обстежили фахівці Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України та вирішили укріпити липові дошки.

Нині ікона розміщена в каплиці «Пророка Божого Іллі» на території Дубенського замку.

Джерело: Суспільне Рівне