Новини

Мистецька перлина: як театр Зафрана збирав у Рівному світових зірок XX століття

Розділ: Новини

Ексклюзивні факти про цю знакову будівлю зібрала рівненська краєзнавиця та журналістка Світлана Калько й поділилася ними з аудиторією на «РетроФотоПосиденьках» в Музеї фотографії Олександра Харвата.

Театр Зафрана – унікальна сторінка в історії Рівного. Побудований 1908 року коммерсантом Лейбою Зафраном, він 36 років був осередком культурного життя міста. На його сцені виступали найвідоміші актори, танцівники й виконавці того часу. Приміщення театру Зафрана використовували не лише для драматичних вистав, а й для танцювальних вечірок, балів-маскарадів, творчих імпрез, бенефісів різних акторів та політичних зібрань. У середині XX століття до цього переліку увійшов ще й перегляд кінофільмів.

Джерело: Район.Історія

Втрачені святині Рівного

Розділ: Новини

Православні духовні святині Рівного мають не лише унікальну історію, а й сакральні реліквії.

Найдавніша культова споруда Рівного – Свято-Успенська церква – має неповторну ауру, яка складалася віками. Чи не тому шлюбні пари все частіше воліють ставати під вінець саме в цій церкві, зведеній майже три століття тому. Водночас, унікальний храм потроху втрачає свій первозданний вигляд.

Про втрачені святині Рівного, збудовані людьми, і нищені людьми, будемо розмовляти з рівненською дослідницею, краєзнавицею Світланою Калько 21 березня о 14 год.

Запрошуємо усіх, хто любить та цікавиться істоією рідного міста!

Джерело: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

Журнал – бюлетень “Третій памятний щорічник шостого курсу школи підхорунжих резервістів артилерії у Володимирі“, 1931–1932 роках.

Розділ: Новини

Букіністичне видання 1932 року придбав для Володимир-Волинського історичного музею імені О. М. Дверницького депутат міської ради Андрій Петрович Принда. Унікальний журнал – бюлетень “Третій памятний щорічник шостого курсу школи підхорунжих резервістів артилерії у Володимирі“,виданий польською мовою у 1931-1932 роках.

На сторінках цього раритетного щорічника розповідається про діяльність військової школи для молодших офіцерів – артилеристів у Володимирі-Волинському у передвоєнні роки. Військова школа знаходилася у ті роки на теперішній території ракетного полку (Мідянка) та частково деякий час, дислокувалася на території колишньої танкової частини. Старі цегляні казарми, приміщення штабу, залишки широкого плацу для шикувань, стадіон – манеж для вигулу коней, бруковані каменем під’їдні дороги на території вказаних частин будувалися у двадцятих роках минулого століття. Після того як у 1939 році на Західну Україну ввійшла Червона Армія видання слугувало своєрідним ,”довідником“ для енкаведистів і відповідно конфісковувалося та вилучалося з бібліотек та книгозбірень. В наші дні серія щорічників за ті роки є надзвичайно цінним виданням.

Джерело: Володимир-Волинський історичний музей

Презентація науково-краєзнавчого збірника «Краєзнавець Хмельниччини».

Розділ: Новини

15 березня об 11.00 відбудеться презентація 14 випуску науково- краєзнавчого збірника «Краєзнавець Хмельниччини».

Збірник містить у собі офіційні матеріали про діяльність Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за 2021–2022 рр., хроніку подій краєзнавчого руху на Хмельниччині, інформації про роботу місцевих осередків НСКУ. Крім того, у виданні опубліковано наукові дослідження, рецензії, огляди та бібліографію новітніх науково-краєзнавчих видань. Будуть презентовані матеріали збірки та обговорені подальші плани щодо наступних випусків. Запрошуємо краєзнавчу спільноту доєднатись до заходу. Захід відбудеться в змішаному форматі.

До ZOOM-конференції можна доєднатися за посиланням:

https://us04web.zoom.us/j/79143535897?pwd=LWF17pGki6OOR5vpZispMv4aPDYaTp.1

Ідентифікатор конференції: 791 4353 5897

Код доступу: ED8c1x

Джерело: Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека

 

З історії рівненської моди 1930-х

Розділ: Новини

Лекція-екскурс «Як це носили? З історії рівненської моди 1930-их» традиційно в березні відбудеться у відділі краєзнавства  (4-й поверх) Рівненської обласної бібліотеки.

Про модні тенденції 1930-их років у Рівному та про те, що в цей період носили рівняни цього разу будемо розмовляти в неділю 12 березня о 14.00 з Галиною Данильчук та Оленою Гумінською.

Спеціальна гостя заходу – етнограф Алла Украінець зі своїм особливим повідомленням про моду у волинському селі!

Запрошуємо на зустріч! 

Польські переписи населення 1921 та 1931 рр. в документах державного архіву Рівненської області.

Розділ: Новини

На сайті Державного архіву Рівненської області відкрито виставку та розміщено статтю «Польські переписи населення 1921 та 1931 рр. в документах державного архіву Рівненської області».

Серед величезного обсягу документів, які зберігаються в Державному архіві Рівненської області, міститься інформація про проведення на теренах нашого краю такої непересічної події, як перепис населення. Розвідка слугуватиме дороговказом у вивченні такої цікавої і неординарної теми.

Джерело: Державний архів Рівненської області