Новини

Ти любов моя…

Розділ: Новини

23 листопада о 15.00 відбудеться концерт, присвячений ювілею Германа Жуковського – відомого композитора, педагога, диригента, уродженця нашого краю.

Його твори прозвучать у виконанні:

учнів Рівненської дитячої музичної школи № 2 (клас викладача Ольги Костюк);

студентів Рівненського фахового музичного коледжу (клас викладачів Ольги Костюк та Ольги Гуц);

студентів Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету (клас доц. Олега Палаженка).

Концертмейстери: Ірина Казимірська, Олена Місєчко, Олена Бурдуковська, Тетяна Корольова-Жук.

Вірш-присвяту ювіляру прочитає Анастасія Дежанюк. Про життєву та творчу долю композитора розповість кандидат мистецтвознавства Тетяна Прокопович.

Адреса:

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

м. Рівне, вул. Олександра Борисенка, 6, відділ мистецтв (3-й поверх)

Джерело: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

Online-виставка та стаття: «Цукроварня на Волині. Бабинський цукровий завод»

Розділ: Новини

На сайті Державного архіву Рівненської області представлена онлайн-виставка та наукова стаття на тему: «Цукроварня на Волині. Бабинський цукровий завод». Зародження цукрової промисловості на Волині припадає на 40-ві роки ХІХ ст, що правда тут вона мала набагато гірші умови для розвитку, ніж на Київщині чи Поділлі. Бабинський цукрозавод був одним з останніх цукрових заводів, які було побудовано в Російській імперії напередодні Першої світової війни. До онлайн-виставки додані архівні документи про Бабинський цукрозавод.
Джерело: Державний архів Рівненської області

Створення Директорії 105 років тому: як це було на Волині

Розділ: Новини

Директорія Української Народної Республіки розпочала свою діяльність з 14 листопада 1918 року. Для Волині це були найважчі часи, які завершилися польською окупацією, у 1920–1921 роках – більшовицькою, а потім знову польською.

Джерело: Район.in.ua

Онлайн-виставка «До 160-ї річниці початку Січневого повстання 1863–1864 років»

Розділ: Новини

На сайті Державного архіву Волинської області представлено онлайн-виставку «До 160-ї річниці початку Січневого повстання 1863–1864 років» підготовлену за документами Державного архіву Волинської області.

Джерело: Державний архів Волинської області

У Рівному розкопали поселення Княжої доби

Розділ: Новини

У Рівному археологи під час розкопок поселень Княжої доби у мікрорайоні Боярка знайшли садибу заможного боярина. Про це свідчать індивідуальні знахідки, які непритаманні для сільського населення, а більше – для княжих столиць або фортець.

Як розповів науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Ярослав Погоральський, розкопки проводили перед початком будівництва. На думку археолога, ймовірно, мікрорайон отримав таку назву саме через те, що там проживали привілейовані верстви населення.

На місці залишків трьох жител археологи знайшли розвали печей, крім того, кілька господарських споруд. Серед рідкісних предметів, які вдалося знайти дослідникам – колекція ножів, пірофілітові прясла, елементи від металевих казанів, два ключі, уламки скляних браслетів, а також кераміка, кістки тварин. В житлі знайшли чимало прикрас, зокрема підвіску-лунницю, скроневе кільце з намистиною, скляні намистини, кістяний гребінь, два натільних хрестики. В одній із садиб археологи виявили предмети, які можуть належати вершнику, тобто княжому дружиннику — шпори та елементи вудил. Також в одному з жител учасники експедиції знайшли залізне писало. За словами Ярослава Погоральського, знахідки опрацьовуватимуть у різних містах України. Після реставрації та дослідження цих предметів, навесні їх передадуть у Рівненський краєзнавчий музей на постійне зберігання.

Джерела: Район.in.ua

Суспільне новини

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ «РУКОПИСНІ ПАРТИТУРИ ЦЕРКОВНОЇ МУЗИКИ З ІСТОРИЧНОЇ ВОЛИНІ КІНЦЯ XIX – СЕРЕДИНИ XX СТОЛІТТЯ»

Розділ: Новини

8 листопада о 13:00 год. в приміщені Рівненського обласного краєзнавчого музею вперше в Україні буде відкрита унікальна виставка «Рукописні партитури церковної музики з історичної Волині кінця ХІХ – середини ХХ століття». Доповнена виставка матеріалами із фондів РОКМ.

Як розповіли в музеї, рукописи партитур церковної музики - це важливе надбання українського сакрального мистецтва. Водночас, на жаль, є забутим видом культурної діяльності. Тому сьогодні дуже важливо зібрати та експонувати ці шедеври, які майже 100 років зберігаються в наших церквах та приватних бібліотеках. Однак практично не використовуються як нотний матеріал для церковного хору, - переконані історики. Експонати виставки збирали в селах та містах історичної Волині. Це територія сучасних Рівненської, Волинської та Тернопільської областей.

Адреса:

Рівненський обласний краєзнавчий музей

вул. Драгоманова, 19

Джерела: Рівненський обласний краєзнавчий музей

Рівненська обласна рада