Новини

Волинський слід Катинської трагедії

Розділ: Новини

Публікація присвячена загиблим у Катині польським військовослужбовцям, які походили з території сучасної Рівненської області чи були пов’язані з Волинню. Серед знищених радянськими катами були: Інокентій Гловацький, Ян Юзеф Фітцке, Ян Жарчинський, Вітольд Шумята, Генрика-Францішека Амроговича, Едмунд Хоєцький, Зигмунд-Август Постолько, Ян-Казимір Шафранський, Едмунд Мутке, Станіслав-Людвік Жураковський, Станіслав Лончковський, Мечислав Длугош, Борух-Янкель Каплан, Юзеф Флісек. Це лише ті, про яких вдалося знайти інформацію. Із 3 квітня по 12 травня 1939 р. історики підрахували, що радянські кати стратили майже 22 тис. польських офіцерів, підофіцерів і прикордонників.

Джерело: Волинський монітор

Волинський слід Катинської трагедії. Частина 1

Волинський слід Катинської трагедії. Частина 2

Перламутрова ікона – мушля ХІХ ст.

Розділ: Новини

Нещодавно фонди Волинського краєзнавчого музею поповнилися цікавими експонатами. Олег Гаврилюк передав до музею книги, документи, предмети з колекції свого батька Володимира Йосиповича Гаврилюка. Серед пам’яток привертає увагу перламутрова ікона – мушля ХІХ ст. Фрагмент підвісної ікони круглої опуклої форми з фігурним виступом вгорі, у якому зроблений отвір для шнура. З чотирьох різьблених круглих клейм, які були розташовані на іконі, збереглися два з композиціями «Воскресіння» та «Архангел Гавриїл» зі сцени «Благовіщення». У верхньому клеймі Христос зображений в русі на повалених вратах пекла. Архангел Гавриїл зображений з пальмовою гілкою у лівій руці. Очевидно, Богородиця була зображена навпроти у клеймі, яке втрачене. Тло між клеймами орнаментоване різьбленими паралельними лініям. По контуру ікона обведена подвійною опуклою лінією. Зворотній бік – гладкий, вгорі продряпаний напис «Образ». Права і нижня частина ікони відламана, залишилися незначні фрагменти зображення на двох втрачених клеймах.

Джерело: Музей волинської ікони

Публічна лекція «Давня історія Рівного за новими археологічними джерелами»

Розділ: Новини

31 травня о 14 годині в Рівненській ОУНБ відбудеться нова зустріч з доктором історичних наук Богданом Прищепою під назвою «Давня історія Рівного за новими археологічними джерелами».

Цього разу обговоримо результати археологічних досліджень, які проходили у Рівному у недалекому минулому, в часи незалежної України. Богдан Прищепа люб’язно погодився зустрітися з рівнянами, які люблять та намагаються зберегти своє місто. 

 

Онлайн-трансляція лекції відбудеться на Google Meet

Запрошуємо, буде цікаво!

Чекаємо за адресою:

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека
м. Рівне, вул. Олександра Борисенка, 6, відділ краєзнавства (4-й поверх)

Контрабанда та контрабандисти на «волинській» ділянці польсько-радянського кордону 1921-1924 рр. 

Розділ: Новини

24 травня о 14 годині у відділі краєзнавства Рівненської обласної бібліотеки відбудеться публічна лекція кандидата історичних наук Володимира Марчука «Контрабанда та контрабандисти на «волинській» ділянці польсько-радянського кордону 1921-1924 рр.».

Будемо розмовляти про нелегальний товарообіг на Волині у 20-их роках ХХ століття, про те як співіснували дві економічні системи в точках дотику, про масштабний потік населення зі сходу, про те, чи готові були прикордонники забезпечити порядок на кордоні, і зрештою, хто організовував та збагачувався на безперебійному потоці контрабанди в ті часи.

Онлайн-трансляція лекції відбудеться на Google Meet

Запрошуємо, буде цікаво!

Чекаємо за адресою:

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека
м. Рівне, вул. Олександра Борисенка, 6, відділ краєзнавства (4-й поверх)

Портрет на фоні епохи

Розділ: Новини

18 травня об 11 годині відбудеться презентація культурологічного проєкту «Портрет на фоні епохи» комунального закладу «Палац Сангушків» Ізяславської міської ради до Міжнародного дня музеїв.

Під час заходу історик, член НСК України, т.в.о. директора комунального закладу «Палац Сангушків» Віктор Кучерук представлятиме краєзнавчі студії «Барбара Сангушко – 305» та «Білотинський фарфор».

Джерело: Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека

Проєкт «Таємниці двох веж: промоція історичної спадщини Луцька та Любліна через інноваційні технології»

Розділ: Новини

В м. Луцьку відбувся проєкт «Таємниці двох веж: промоція історичної спадщини Луцька та Любліна через інноваційні технології», який об’єднав дослідників середньовічної та ранньомодерної історії обох міст.

Зустріч на тему «Життя у середньовічному та ранньомодерному Луцьку та Любліні» пройшла у змішаному форматі (дослідники з України приєдналися офлайн, із Польщі – онлайн) у конференційній залі Центру надання адміністративних послуг у Луцьку. У ній взяли участь не тільки представники бенефіціарів проєкту та доповідачі з обох країн, а й історики, які цікавляться представленою тематикою.

«Мета круглого столу – об’єднати знання науковців та краєзнавців на транскордонному рівні для підготовки спільного дослідження, яке розповідатиме про повсякденне життя середньовічних і ранньомодерних Луцька та Любліна», – зазначила очільниця управління міжнародного співробітництва та проєктної діяльності Луцької міської ради Анна Вінцюк.

Джерело: Волинський монітор