Фонове зображення для блоку новин

Новини

Новини

Понад 1600 знахідок археологи передали у Володимирський історичний музей

Опрацьовані предмети, знайдені під час рятівних археологічних досліджень у м. Володимир влітку 2023 року, передали у фонди Володимирського історичного музею.

Польові дослідження та камеральну обробку пройшли 1640 стародавніх предметів. Про це розповів керівник Волинської археологічної експедиції Віктор Баюк. Розкопки відбувалися на площі 1050 квадратних метрів в урочищі Апостольщина – це територія Окольного міста княжого Володимира. Їх проводила Волинська археологічна експедиція. Зі слів археолога Віктора Баюка, під час наукового опрацювання кожну знахідку фіксували в археологічній таблиці, для деяких експонатів проводили сканування. Колекція передається у Володимирський історичний музей поетапно. Як розповів директор музею Володимир Стемковський, працівники розпочали опрацьовувати кожен експонат. Після інвентаризації зі знахідок будуть формувати експозицію. Також директором було додано, що в експозицію потраплять оригінальні предмети, датовані 13–15 століттями, що презентують епоху Галицько-Волинської держави.

Джерело: Суспільне

Новини

Захід «Коляди у творчості Уласа Самчука» (120-річчю від дня народження письменника)

15 січня 2025 року о 12 год. у Літературному музеї Уласа Самчука відбудеться захід присвячений 120-річчю від дня народження письменника «Коляди у творчості Уласа Самчука».

У програмі:

- Спільна колядка «Добрий вечір тобі…». Колядують усі учасники заходу під аккомпанемент бандури Назара Волощука.

- Коляди у літературній спадщині Уласа Самчука. Доповідь заслуженого працівника культури України Миколи Федоришина.

- Коляди у Дермані: традиції і сьогодення. Виступи дерманців.

- Коляди у Тилявці: традиції і сьогодення. Виступи тилявців.

- Вертеп Юрія Ковальчука.

Виступи представників державної влади та місцевого самоврядування

Спільна колядка «Нова радість стала…»

Колядують усі учасники заходу під акомпанемент бандури Назара Волощука.

Учасники заходу, запрошені: Гості з Дермані на чолі з начальницею відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Мізоцької селищної ради Рівненської області Вікторією Прокопчук, гості з Тилявки на чолі з начальницею відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради Тернопільської області Аллою Ніколаєвою.

Світлана Кочерга, завідувачка кафедри української літератури НУ «Острозька академія».

Джерело: Рівненський обласний краєзнавчий музей

Новини

Публічна лекція «Біла Панна із Млинова: правда і міфи про Розалію Любомирську»

15 січня 2025 року о 14 год. у відділі краєзнавства Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться публічна лекція «Біла Панна із Млинова: правда і міфи про Розалію Любомирську». Спікер заходу – журналістка, краєзнавиця Світлана Калько.

Цього разу поговоримо про Розалію Любомирську, у дівоцтві – Ходкевич, яка народилася у вересні 1768 р. в родині Яна Миколая Ходкевича та його дружини Людвіки, які володіли резиденцією в Млинові. Дружина князя Олександра Любомирського й невістка одіозного власника Рівного князя Станіслава Любомирського.

З постаттю Розалії Любомирської на Рівненщині пов’язано багато легенд та містичних подій. Вона прожила коротке життя, яке було сповнене любовними авантюрами, частими переїздами, придворними розвагами та інтригами. Її вродою захоплювалася вся Європа XVIII століття. Однак через свою легковажність Розалія поплатилась життям. Що у цьому правда, а що – міф, невдовзі дізнаємося.

Запрошуємо! Як завжди буде цікаво!

Адреса:

м. Рівне, вул. Олександра Борисенка, 6

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

Відділі краєзнавства, 4-й пов.

Джерело: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

Фонове зображення для блоку нових надходжень

Нові надходження

2025-01-15 15:53:43

Шеретюк Р. Набутки чину святого Василія Великого на Правобережній Україні в галузі книговидавництва та їх нищення російським самодержавством наприкінці XVIII – в першій половині XIX ст.

Шеретюк Р. Набутки чину святого Василія Великого на Правобережній Україні в галузі книговидавництва та їх нищення російським самодержавством наприкінці XVIII – в першій половині XIX ст. / Р. Шеретюк // Українське релігієзнавство. – 2010. – № 55. – С. 71–82.

Анотація: В саттті проаналізовано становлення і розвиток видавничих осередків Чину святого Василія Великого (ЧСВВ). Досліджено трансформації у книговидавничій діяльності ЧСВВ, що були зумовлені геополітичними процесами на Правобережжі, та їх вплив на функціонування його видавничої мережі. З’ясовано причини, методи та наслідки поступової ліквідації василіанських видавничих осередків у контексті релігійно-церковної політики Російської імперії наприкінці XVIII – в першій половині X IX ст.

Джерело: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

2025-01-14 15:57:21

Шмид О. Європейські землеробські колонії на Волині у ХІХ ст.

Шмид О. Європейські землеробські колонії на Волині у ХІХ ст. / О. Шмид, В. М. Шеретюк // Наука, освіта, суспільство очима молодих : матеріали І Всеукр. наук.- практ. конф. студентів та молодих науковців 15–16 трав. 2008 р. – Рівне, 2008. – С. 199–201.

Анотація: Одним із найбільш цікавих та малодосліджених аспектів життя волинського єврейства є розвиток єврейських землеробських колоній на Волині. Ідея оселити євреїв на землі і перетворити їх на хліборобів з’явилась ще у Польщі перед її розділами, а в царській Росії почала здійснюватись з початку ХІХ ст. Положення про євреїв 1804 р. фактично стало першим законодавчим актом, що розпочав урядові заходи щодо сприяння розвитку єврейської колонізації. 

Джерело: Інституційний репозитарій Рівненського державного гуманітарного університету