АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Вулиця Омелянська. 1910 рік
Пам'ятки. Рівне
Вулиця Омелянська. 1910 рік...

Інше

Волинянин підготував каталог кириличних стародруків | Друк |
Новини - Нове

Нещодавно до рідного міста Володимир-Волинського завітав Станіслав Волощенко. Більшість жителів знають його як талановитого писанкаря, проте це не єдине захоплення юнака. Навчаючись і працюючи у Львові, він досліджує тексти стародруків. Результат його тривалої праці у львівському Свято-Онуфріївському монастирі - виданий каталог "Кириличні стародруки у фондах бібліотеки Отців Василіян" (Жовква, 2015). Один примірник книги  Станіслав подарував  Володимир - Волинському історичному музею

Каталог є результатом науково - бібліографічного опрацювання кириличних видань XVI – початку ХІХ ст. з фондів Львівської центральної провінційної бібліотеки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі, адже  вміщено детальні описи книг, що надійшли у бібліотеку впродовж 1989–2015 років., вступну частину та покажчики.

 Колекція кириличних стародруків Львівської бібліотеки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі нараховує 69 примірників і є однією з найбільших бібліотечних колекцій відроджених василіанських монастирів, а також й інших чернечих чинів та згромаджень Української Греко-Католицької Церкви. Укладач каталогу – львівський науковець та реставратор Станіслав Волощенко.

Ним описано книжкові пам’ятки, що вийшли друком в Острозі, Львові, Києві, Почаєві, Уневі, Супраслі, Москві та в старообрядницьких друкарнях. Найдавнішими та найціннішими можна два видання друкарні В.К.Острозького в Острозі – Біблію, видану Іваном Федоровичем у 1581 р. та «Книгу о постничестві» Василія Великого, видану в 1594 р. Представлений у складі збірки«Образ моління повсякденного» (Почаїв, 1781), раніше не був зафіксований у жодній бібліографії стародруків. Серед описаних раритетів збірки – Євангеліє (Москва, 1703), Псалтир(Київ, 1733), " Чин поставлення єпископа Антонія Ангеловича" (Львів, 1796).

Виданий друком каталог відзначається як хорошим фаховим рівнем підготовки, так і ошатністю поліграфії, містить велику кількість зображень стародруків, що унаочнюють мистецтво давньої книги і  кириличних стародруків збірки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі у Львові і практично вводить у широкий науковий обіг новий книгознавчий матеріал, який слугуватиме джерелом для подальших історико-книгознавчих досліджень та різнобічних гуманітарних студій.

Навесні відбудеться презентація видання у рідному місті. Щиро дякуємо автору й упоряднику за подаровану книгу і зичимо нових здобутків на науковій ниві.