АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Будинок двох власників по вулиці Данила Галицького, 5. м. Луцьк
Пам'ятки. м.Луцьк
Будинок двох власників по вулиці...

Інше

На місці давнього монастиря у селі Мала Осниця поставили охоронний знак | Друк |

14 вересня на місці колишнього православного монастиря у селі Мала Осниця Маневицького району відбулися урочистості, пов'язані з встановленням охоронного знаку і хреста та їх освячення.

Дослідження на території монастиря впродовж 2011-2012 років проводила експедиція ДП "Волинські старожитності" під керівництвом Олексія Златогорського. Під час археологічних розкопок виявлено фундаменти дерев'яного храму, поховання монахів, велику кількість керамічних виробів, прикрас та монет XVI-XVII ст. Зокрема, серед знахідок привертають увагу кахлі з гербами родини Чарторийських та фрагмент тарілі для пожертувань з написом "Всякое даяние да будет благо". За історичними джерелами будівництво монастиря Св.Трійці у Малій Осниці належить відомому меценатові середини XVI ст. Михайлу Чарторийському. На території обителі він заповідав поховати і себе. В радянський час на території старого монастиря були зроблені силосні ями, а вже у роки незалежності вони перетворилися у місцеве сміттєзвалище. З ініціативи волинських археологів та директора Маневицького краєзнавчого музея Петра Хомича на пам'ятку виготовлено охоронну документацію, місцеві школярі прибрали територію. За кошти археологів виготовили і охоронний знак.
В урочистостях прийняли участь працівники ДП "Волинські старожитності", Маневицького краєзнавчого музею, представники районної влади, дирекція, педагогічний колектив та учні Великоосницької школи, монахи чоловічого монастиря з Старочорторийська. Настоятель останнього, отець Володимир, освятив пам'ятний охоронний знак та хрест на місці функціонування давньої православної обителі.
ДП "Волинські старожитності" спільно з Маневицьким краєзнавчим музеєм планує проводити дослідження на пам'ятці і в наступному році.

http://vf-ndc-oasu.ucoz.ru/news/na_misci_davnogo_monastirja_u_seli_mala_osnicja_postavili_okhoronnij_znak/2012-09-15-259