АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Західна Україна в міжвоєнний період
Мапи Волині
Західна Україна в міжвоєнний пер...
Історична Волинь

Пам'ятники, пам'ятні знаки, меморіальні дошки Рівненської області | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Пам'ятники, пам'ятні знаки, меморіальні дошки Рівненської області : Науково-допоміжний бібліографічний покажчик / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. : Л. М. Малишева, Н. М. Кожан ; наук. ред. : О. Л. Промська, О. П. Прищепа. - Рівне : Волин. обереги, 2015. - 186 с.

Науково-допоміжний бібліографічний покажчик присвячений пам'ятникам, пам'ятним знакам, меморіальним дошкам Рівненської області.
У пропонованому виданні з найбільшою повнотою відображені відомості про документи, опубліковані з 1950-х рр. і до теперішнього часу. Вміщено інформацію про пам'ятники, пам'ятні знаки, меморіальні та анотаційні дошки, розміщені у населених пунктах відповідно до сучасного адміністративно-територіального піідлу Рівненської області.
Покажчик адресований історикам, краєзнавцям, журналістам, викладачам, студентам гуманітарних вузів, всім, хто цікавиться історією краю, літературним та суспільним життям в історичній ретроспективі.
 
Бородинська Л.І. З думкою про майбутнє: Історія церкви євангельських християн-баптистів у м. Костополі | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Бородинська Л. І. З думкою про майбутнє : Історія церкви євангельських християн-баптистів у м. Костополі : З нагоди 90-річчя / Л. І. Бородинська. - Рівне, 2015. - 60 с.

У книзі на основі низки документів та спогадів висвітлено історію однієї з найдавніших і найисленніших громад євангельських християн-баптистів Рівненщини. Церква ЄХБ у м. Костополі, яка почала відлік своєї історії 1925 року пережила час утвердження у міжвоєнному двадцятилітті та переслідування у період атеїзації радянського режиму. Видання збагачене фотографіями, що ілюструють різні періоди діяльності релігійної спільноти.

Зміст

Вступ
Паростки віри
У пустелі безвір'я
На фундаменті віри
Служителі Христа
Список членів церкви ЄХБ у м. Костополі
 
Диб'як Н.А. Волинь історична : витоки | Друк |
Новини - Нове

Історія Великої Волині, до складу якої у свій час належали землі Волинської, Рівненської, Житомирської областей, Берестейщина, сповнена глибини і величі. Писемні джерела називають Волинь серед найдавніших держав. Назва регіону будить уяву дослідників, заохочує до нового пошуку, який перед зацікавленим читачем розгортає ретроспективу, що в мороці минулого висвітлює самобутні картини життя, вірувань і звичаїв наших предків, їхній впевнений поступ на шляху україногенезу.

У книзі автор аналізує напрацьовані краєзнавством версії походження етноніму "Волинь". 

Диб'як Н. А. Волинь історична : витоки / Н. А. Диб'як. - Рівне : Волин. обереги, 2016. - 52 с. 

 
Чобіт Д. Стиборівка : готи та їх нащадки : До питання про населення Волино-Подільського пограниччя II - V ст. н. е. | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Чобіт Д. Стиборівка : готи та їх нащадки : До питання про населення Волино-Подільського пограниччя II - V ст. н. е. / Д. Чобіт. - Броди : Просвіта, 2013. - 352 с.
Готи прибули на землі Волині і Волино-Подільського пограниччя наприкінці ІІ - початку ІІІ ст. н. е. З того часу їх нащадки безперервно проживають у Стиборівці та сусідніх із нею селах.
Факт наявності у Стиборівці потомків готів, які ще у ІІ - ІІІ ст. н. е. заснували тут свою колонію, безперечно матиме непересічне значення для історії, археології, етнографії, лінгвістики, антропонімії, антропології та деяких інших наук.
Із цим періодом на Волині та Поділлі пов'язують зубрицьку (І - ІІІ) і пізньозарубинецьку (І ст. до н.е. - ІІ ст. н. е.) археологічні культури, які,  у свою чергу, є спадкоємцями і продовжувачами традицій зарубинецької культури ІІІ ст. до н.е. - І ст. н. е. Очевидно, щонайменше саме від цього часу і слід вести безперервну історію слов'янського населення Волині, Поділля та усієї України. Хоча є немало даних, які вказують на ще давніший її початок (с.5 даної книги).

Автор добре усвідомлює, що підтвердження його висновків щодо колонії готів у Стиборівці неминуче призведе до суттєвої корекції тверджень деяких археологів про періодичні зміни населення на території сучасної України у зв'язку із зміною археологічних культур у період з І до VII ст. н.е. 

Разом з тим, автор дає собі звіт, що ситуація, пов'язана із готами Стиборівки, не є остаточним і доконаним історичним фактом, він розуміє, що на даний час вона становить собою дуже правдоподібну версію.

 
Конференція «Досліджуючи минуле: методолоґічне оновлення історіографії в Україні» | Друк |
Новини - Нове
Центр польських та європейських студій, кафедра історії НаУКМА, студентське наукове товариство «Potluck» запрошують студентів, аспірантів, молодих дослідників для участі у конференції «Досліджуючи минуле: методолоґічне оновлення історіографії в Україні», яка відбудеться 20-21 квітня 2017 р. у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Дана конференція спрямована на створення платформи для дискусії, в якій молоде покоління істориків зможе не лише обговорити сучасні віяння у історіописанні, але й подискутувати про їхні переваги та недоліки.
Конференція працюватиме у кількох орієнтованих напрямках (згодом буде уточнено тематичний напрямок секцій):
Соціальна історія: переваги та обмеження.
«Історії істориків»: історіографія та способи репрезентації минулого працями XIX-XX ст.
Мікроісторія та історія повсякдення
Історія ідей/інтелектуальна історія: світогляд і уявлення.
Про що і як розпитувати війни? Військова/воєнна історія.
Історія освіти: між історією навчальних закладів та історією освіченості.
Міські студії: як розговорити минуле українських міст і містечок?
Ґендерні студії.
Національні студії.
Як і про що пам’ятають: «memory studies».
Для попередньої реєстрації просимо заповнити електронну форму за лінком https://docs.google.com/forms/d/1sn_9UbFwMlSEQhdKWOPmIqcOerBwhHwyoraXP-rFAZg/edit?edit_requested=true. Тези (до 300 слів), у яких слід окреслити тематику Вашого дослідження, джерела та історіографію (коротко) та попередні висновки (обов’язково), просимо надсилати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду до 1 лютого 2017 р. Підтвердження про участь у конференції потенційним учасникам буде надіслана до 1 березня 2017 р. Додаткова інформація про порядок проведення конференції, інформацію про учасників Ви зможете знайти на офіційному сайті кафедри історії НаУКМА http://history.ukma.edu.ua/ та на сторінці кафедри історії НаУКМА у мережі «Facebook» https://www.facebook.com/kmahistory/, до якої радимо приєднатися
Робочі мови: українська, англійська, російська, польська.
Організатори ведуть пошук коштів для того, щоб на час конференції забезпечити житлом учасників, які його потребуватимуть.
За результатами конференції запланована публікація електронної збірки тез, а найкращі роботи будуть рекомендовані до друку як повноцінні статті.
Центр польських та європейських студій, кафедра історії НаУКМА, студентське наукове товариство «Potluck» запрошують студентів, аспірантів, молодих дослідників для участі у конференції «Досліджуючи минуле: методолоґічне оновлення історіографії в Україні», яка відбудеться 20-21 квітня 2017 р. у Національному університеті «Києво-Могилянська академія».
Дана конференція спрямована на створення платформи для дискусії, в якій молоде покоління істориків зможе не лише обговорити сучасні віяння у історіописанні, але й подискутувати про їхні переваги та недоліки.
Конференція працюватиме у кількох орієнтованих напрямках (згодом буде уточнено тематичний напрямок секцій):
* Соціальна історія: переваги та обмеження.
* «Історії істориків»: історіографія та способи репрезентації минулого працями XIX-XX ст.
* Мікроісторія та історія повсякдення
* Історія ідей/інтелектуальна історія: світогляд і уявлення.
* Про що і як розпитувати війни?
* Військова/воєнна історія.
* Історія освіти: між історією навчальних закладів та історією освіченості.
* Міські студії: як розговорити минуле українських міст і містечок?
* Ґендерні студії.Національні студії.
* Як і про що пам’ятають: «memory studies».
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 604