Відеотека

Що сталося з «наймолодшим» палацом України? Українські палаци. Золота доба

Розділ: Історія міст і сіл , Пам'ятки та пам'ятні місця Волині

Анотація: Палац Терещенків у Денишах  –  один із наймолодших в Україні. Його будували в 1913–1914 роках за останнім словом техніки, облаштувавши всередині найновіші на той час системи водопроводу, каналізації та електропостачання. У Денишах Терещенки встигли пожити трохи більше 3 років - мирне життя обірвала більшовицька революція 1917-го. Чому, маючи віллу у Ніцці, особняки в Києві Терещенки вирішили побудувати цей розкішний палац на периферії Житомира? Що палац в Денишах може розповісти нам про одну з найбагатших родин минулого століття? Якою реальна історія палацу та його власників? Відповіді на ці запитання шукатиме Акім Галімов в проєкті Українські палаци. Золота доба.

2024-08-19

Монастир Босих Кармелітів

Розділ: Історія міст і сіл , Пам'ятки та пам'ятні місця Волині

Анотація: Монастир Босих Кармелітів – католицький монастир XVII століття у місті Бердичів (Житомирська область). У 1593 р. власники м. Бердичева Тишкевичі збудували замок, який 1630 р. Я. Тишкевич передав католицькому чернечому ордену босих кармелітів на знак вдячності за звільнення з татарського полону. У 1634 р. було засновано так званий нижній (підземний) костел Непорочного Зачаття святої Марії Діви, Святого Михаїла Архангела, Святого Іоанна Хрестителя та Святого Іоанна Євангеліста. В 1642 р. під час освячення костелу фундатор Я. Тишкевич подарував монастиреві родину ікону св. Діви Марії, яку вважали чудотворною. Отож, яка подальша доля спідкала католицький монастир та ікону св. Діви Марії можна дізнатися переглянувши даний відеосюжет.

2024-08-15

Замок на скелі та фортифікаційні секрети монахів

Розділ: Пам'ятки та пам'ятні місця Волині

Анотація: «Замок-музей Радомисль» – це архітектурна та історико-культурна перлина поліського краю. У 1612 році на цьому місці було збудовано «папірню» – укріплену фабрику з виробництва паперу для друкарні Києво-Печерської Лаври. Саме на цьому папері був надрукований церковний збірник «Часослов», перша надрукована в Києві книга.

Величний архітектурний ансамбль, розташований між двома водоспадами, з одного боку омивається водами річки Мики, з іншого – величезним чистим озером. Навколо, як і тисячу років тому – хвойні ліси, що насичують повітря лікувальними ефірними оліями. Сьогодні «Замок-музей Радомисль» являє собою повністю відновлену середньовічну фортифікаційну споруду з відтворенням автентичних інтер’єрів XVII–XIX ст. Замок загальною площею 2500 кв. м. не має рукотворного фундаменту, він збудований на гранітній скелі, що входить вглиб землі на кілометри, і здатний простояти століття. Всередині замку, завдяки товстим кам’яним стінам, цілий рік зберігається однакова температура +18°. А ще тут міститься єдиний у світі Музей української домашньої ікони, зібрання якого налічує понад 5000 ікон ХVII–XX ст. з усіх регіонів України. Ознайомитися більше з історією замку можна переглянувши відеосюжет.

2024-07-30

Хмельниччина туристична. Полонне

Розділ: Історія міст і сіл , Пам'ятки та пам'ятні місця Волині

Анотація: Полонне – одне з найдавніших міст України, що знаходиться на Хмельниччині. Перша згадка про нього датується 996 роком. Є кілька версій походження назви міста. Одна з найпоширеніших – від слова «полонь» – лука, безліса місцевість. Ще одну назву пов'язують із полянами, які жили тут, а також зі словом «полонити» (брати у полон). У літописах Київської Русі Полонне вперше згадується у 1169 році. XIX століття тут існувала одна з наймогутніших фортець регіону. Нині від неї залишився лише земляний вал. Також Полонне знане своїми храмами різних християнських конфесій. До прикладу, над річкою Хоморою височіє чотирьохсторічний костел Святої Анни, який є справжньою перлиною Полонного. Для більшого ознайомлення з історією та архітектурою міста Полонне, можна переглянути відеосюжет Світлани Русіної.

2024-04-29

Замки України. Білокриницький замок-палац

Розділ: Історія міст і сіл , Пам'ятки та пам'ятні місця Волині

Анотація: Білокриниця – село на півночі Тернопільської області в кількох кілометрах від Кременця. Перша згадка про Білокриницю датується 1438 роком. У XV столітті село входило до володінь Кременецького замку. В XVI столітті власниками Білокриниці стають князі Збаразькі, які зводять замок. Після князів Збаразьких замок переходить у володіння родини Вишневецьких, а потім стає власністю роду Радзівілів. У 1806 році занедбаний маєток було продано шляхтичу Колонна-Чосновському, який відновив замок, але пізніше пожежа знищила споруду. Більше 30 років Білокриницький палац був зруйнованою пусткою, аж поки в середині XIX століття нащадок Чосновського збудував на замкових руїнах новий прекрасний палац в англо-готичному стилі. Отож, яка доля була замку та що розташоване нині в палаці, можна дізнатися переглянувши відеосюжет.

2024-04-26