Відеотека

Від козаків до королів: Вишнівець. Українські палаци. Золота доба (ENG SUBS)

Розділ: Історія міст і сіл , Пам'ятки та пам'ятні місця Волині

Анотація: Палац у Вишнівці називають українським Версалем через його зовнішній вигляд та дзеркальну залу в інтер'єрах, таку саму, як у Версалі – французькій королівській резиденції. Збудувала цей палац родина Вишневецьких. Це та родина, яка дала нам засновника традицій першої Запорізької Січі – Дмитра «Байди» Вишневецького. Всі в Україні знають про цей факт, проте мало хто знає, що Вишневецькі володіли розкішним палацом на Заході України. Історія Вишневецького палацу розповідає про боротьбу між різними імперіями, що у підсумку істотно вплинуло на нашу самобутню українську ідентичність. Про історію палацу в містечку Вишнівці розповідає Акім Галімов, у проєкті "Українські палаци. Золота доба".

2024-01-23

Так було. Рівненська дзвіниця

Розділ: Релігія , Пам'ятки та пам'ятні місця Волині

Анотація: Свято-Воскресенський собор — православний храм у центрі міста Рівного. Будівництво собору розпочалося у 1890 році за кошти царської казни, володаря міста князя Любомирського та місцевої релігійної громади, а закінчилося – 1895 році. Спочатку біля собору було споруджено невелику наземну дзвіницю на чотирьох дерев’яних стовпах. Пізніше на заміну дерев’яній у 1932 р. ХХ ст., була зведена величезна мурована дзвіниця з арочним входом на церковне подвір'я. Простояла дзвіниця біля собору всього 30 років, переживши перший прихід “совєтів”, війну, окупацію, але здалася перед наступом радянського “благоустрою”. Напочатку 60-х років практично за добу військові знесли огорожу й розчистили місце від руїн дзвіниці та каплички. Яка подальша доля була Свято-Воскресенського собору та його дзвіниці, розповість у відеосюжеті рівненський краєзнавець та історик Олексій Бухало.

2023-09-25

Володимир-Волинський. Міста і містечка

Розділ: Історія міст і сіл , Пам'ятки та пам'ятні місця Волині , Релігія

Анотація: Місто Володимир-Волинський багатий на сакральні духовні святині, тож ведуча, Наталка Войтович, завітала у найдревніші храми міста, а саме: Свято-Успенський кафедральний собор, Василівська церква-ротонда, Собор Різдва Христового (раніше Костел Розіслання Апостолів), Церква святого Йосафата, костел святих Якима та Анни та пам’ятка археології національного значення «Городище вали», датоване ІХ – ХІІІ століття. Про історію храмової архітектури у відеосюжеті розповідає завідувачка сектора Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Світлана Федосєєва.

2023-08-28