Читальна зала


Черкаська Н. Документи Дубенського архіву Любомирських з колекції Київського відділу російського військово-історичного товариства

Розділ: Видатні діячі Волині , Історія, історичні науки

Мова документу: українська

Рік видання: 2018

Черкаська Н. Документи Дубенського архіву Любомирських з колекції Київського відділу російського військово-історичного товариства / Н. Черкаська // Український археографічний щорічник. Нова серія : збірник наукових праць. – Київ : Українські пропілеї, 2018. – Вип. 21/22, т. 24/25. –  С. 31–67.

Анотація: У статті, на прикладі історії магнатської родини Любомирських з Дубна, розглянуто важливі питання соціальної, військової історії Речі Посполитої і Російської імперії у XVIII ст., а також повсякденного життя. Любомирські належали до головних кредиторів останнього власника Острозької ординації і брали участь у її поділі 1753 р. Документи Дубенського архіву містять інформацію про заселення південноукраїнських земель і складні стосунки мешканців Смілянського маєткового комплексу Любомирських у Київському воєводстві з російською адміністрацією у Києві та Новою Сербією – військовим поселенням на кордоні Російської імперії у 1752–1764 рр. Також проаналізовано інформативний потенціал джерел до історії роду Любомирських. 

Джерело: ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА ІМ. М.С. ГРУШЕВСЬКОГО НАН УКРАЇНИ

2023-03-07
Переглянути документ
Завантажити