Новини

Фото до новини з назвою Здолбунів в історико-культурному просторі Волині. Вип. 1

Здолбунів в історико-культурному просторі Волині. Вип. 1

Розділ: Нові книги

Здолбунів в історико-культурному просторі Волині. Вип. 1 / Рівненський державний гуманітарний університет, Національний університет «Острозька академія», Національна спілка краєзнавців України, Рівненська обласна організація ; редкол.: Р. Давидюк, А. Жив'юк, В. Марчук, В. Остапук. – Луцьк : ФОП Гадяк Ж. В., 2024. – 104 с., іл.

Анотація: У збірнику друкуються статті за підсумками наукової конференції «Здолбунів в історико-культурному просторі Волині» (29 вересня 2023 р.), присвяченої 150- річчю залізниці в Здолбунові та 120-річчю міського статусу. Досліджуються малознані сторінки історії Здолбунова й околиць упродовж XV-XXI ст. Йдеться про перші писемні згадки про Здолбунів; історичний шлях населеного пункту від села до міста; літопис чеської спільноти в Здолбунові; сюжети, пов'язані з перебування міста в складі Другої Речі Посполитої – прикордонну репатріацію населення на початку 1920-х рр. та динаміку його змін у 1920–1930-х pp., функціонування осередків Українського центрального комітету в Здолбунівському повіті та польських парамілітарних організацій в місті; провокаційну та репресивну діяльність органів НКГБ і НКВД на Здолбунівщині в 1940-х рр.; історію Свято-Успенського храму м. Здолбунова; усно-історичні розвідки з життя містян.

Ознайомитися зі збірником статей наукової конференції «Здолбунів в історико-культурному просторі Волині» можна у відділі краєзнавчої літератури Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Фото до новини з назвою Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Роль римо-католицької церкви в суспільному житті Волині-Житомирщини у ХVIII–ХХ ст.»

Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Роль римо-католицької церкви в суспільному житті Волині-Житомирщини у ХVIII–ХХ ст.»

Розділ: Нові книги

Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Роль римо-католицької церкви в суспільному житті Волині-Житомирщини у ХVIII–ХХ ст.» 26 черв. 2021 р. / Кафедр. собор Св. Софії в м. Житомирі, Генер. конульство республіки Польща у Вінниці, Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка, ГО «Студент. польс. Клуб» у Житомирі. – Житомир : Рута, 2021. – 218 с. : іл., фот.

Анотація: У науковому збірнику вміщено статті і повідомлення учасників міжнародної науково-практичної конференції «Роль римо-католицької церкви в суспільному житті Волині-Житомирщини у 18–20ст.», яка відбулася 26 червня 2021 року.

Ознайомитися з матеріалами Міжнародної науково-практичної конференції «Роль римо-католицької церкви в суспільному житті Волині-Житомирщини у ХVIII–ХХ ст.» можна у відділі краєзнавчої літератури Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича.

Джерело: Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олега Ольжича

Фото до новини з назвою Чеські села-мученики на Волині: Чеський Малин і Михна-Сергіївка

Чеські села-мученики на Волині: Чеський Малин і Михна-Сергіївка

Розділ: Нові книги

Чеські села-мученики на Волині: Чеський Малин і Михна-Сергіївка / пер. з чес. В. Шляхового. – Рівне, 2023. – 163 с.

Анотація: Автором здійснено переклад трьох чеських видань, а саме праці Йозефа Алоїза Мартіновського «Хроніка Чеського Малина» (1945), Йозефа Ржепіка «Йозіфек з Чеського Малина або дитинство закінчилось 13.07.1943» (2017) та Франтішека Мазанека «Михна-Сергіївка» (2002). В першому виданні описана історія заснування села Малин, заселення села чеськими переселенцями після скасуванням кріпосного права (1861), життя чехів-переселенців у роки Першої світової війни та трагічні події Другої світової війни. Наступне видання присвячене чеським меншинам, які переселилися на територію Волині, заснувавши поселення Чеський Малин (нині село Малин Рівненська обл.). Подані спогади проживання Йозефа Ржепіка в період Першої світової війни та Другої світової війни, а також повернення його до Чехії в 1947 році. Завершальним є видання про історію та життєві долі окремих людей села Михна-Сергіївка (нині село Сергіївка Рівненська обл.). Описані трагічні події, які спіткали мешканців села Михна-Сергіївка в період Другої світової війни. Видання буде корисним, як уродженцям села так і науковцям, краєзнавцям, історикам та всім хто цікавиться історією рідного краю.

Ознайомитися з виданням «Чеські села-мученики на Волині: Чеський Малин і Михна-Сергіївка» можна у відділі краєзнавчої літератури Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Фото до новини з назвою Савчук А. Життя з вірою. Історія за родинними реліквіями

Савчук А. Життя з вірою. Історія за родинними реліквіями

Розділ: Нові книги

Савчук А. Життя з вірою. Історія за родинними реліквіями : [альбом-книга] / А. Савчук. – Рівне : О. Зень, 2023. – 40 с.

Анотація: Видання присвячене історії рівненської родини, яка пережила випробування війнами, націоналізацією майна та заборону віросповідання. Висвітлено історію римо-католицького костелу імені Святого Антонія в місті Рівне, прихожанами якого була родина авторки, Рахубінських. На фотографіях зафіксовані парафіяни під час здійснення храмових римо-католицьких обрядів, Божої служби в костелі, окремі віряни римо-католицької парафії. Гортаючи альбом-книгу можна побачити тих, хто отримував підтримку у вірі та духовно збагатився завдяки їй. Опубліковані родинні фотодокументи стануть відкриттям для рівнян і тих, хто цікавиться історією Волині.

Ознайомитися з виданням Аліни Савчук «Життя з вірою. Історія за родинними реліквіями» можна у відділі краєзнавчої літератури Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Фото до новини з назвою Поровчук О. Історичні мандрівки підборецькими закутками

Поровчук О. Історичні мандрівки підборецькими закутками

Розділ: Нові книги

Поровчук О. Історичні мандрівки підборецькими закутками / О. Поровчук. – Рівне : Естеро, 2023. – 272 с.

Анотація: В книзі «Історичні мандрівки підборецькими закутками» автор розповідає про багатовіковий шлях, який пройшло волинське село Підборці на Дубенщині, котре стало згодом мікрорайоном міста Дубна. На сторінках видання поєднано широке коло тем – від політики, економічного та релігійного життя підборан до родинних і побутових історій. Читач знайде матеріал, присвячений історії Православної Церкви у цьому краї, становленню та розбудові Свято-Вознесенського храму. З книги, дізнаємося про цікавих людей і події з життя багатьох сімей, можемо зрозуміти їх уподобання, звички, сприйняття ними історичних і політичних реалій, зокрема, подій, пов'язаних із зазіханням на нашу землю Московського імперіалізму колись і тепер в умовах російсько-української війни. Книжка містить велику кількістю унікальних ілюстрацій – світлин, картин місцевих художників, ікон. Цікаво, що дослідження має універсальний характер, бо допомагає відчути спільний для українських сіл та містечок Волині дух епох і вивчити різноманіття подій, що відбувалися у цьому благословенному куточку Землі.

Ознайомитися з книгою Олега Поровчука «Історичні мандрівки підборецькими закутками» можна у відділі краєзнавчої літератури Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Фото до новини з назвою Дурка Я. Януш Радзивілл (1880–1967) : політична біографія

Дурка Я. Януш Радзивілл (1880–1967) : політична біографія

Розділ: Нові книги

Дурка Я. Януш Радзивілл (1880–1967) : політична біографія / Я. Дурка ; пер. з пол. А. Бондаря. – Тернопіль : Крок, 2023. – 552 с.

Анотація: Цілісне та глибоке дослідження життєвого шляху видатного польського шляхтича та політичного діяча Януша Радзівілла. Монографія професора Ярослава Дурки є не лише вагомим внеском в історіографію як комплексна праця політичного життєпису останнього ординатора містечка Олики, а й з огляду на роль і значимість князя Януша Радзивілла в новітній історії Польщі, а також історії Волині кінця ХІХ – першої половини ХХ століття. У монографії підкреслюється, що значна частина діяльності князя Януша була пов'язана з Волинню. Саме його номінував батько Фердинанд Радзивілл спадкоємцем Олицької ординарії та продовжувачем відбудови Олицького замку.

Видання буде цікаве як фахівцям, так і широкому загалу читачів, які цікавляться історією Польщі та України, зокрема історією Волині на перетині польської та української культур.

Ознайомитися з науковим виданням Ярослава Дурки «Януш Радзивілл (1880–1967) : політична біографія» можна у відділах Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.