АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Чоловік і жінка. Волинь. 1934 р.
Етнографія Волині
Чоловік і жінка. Волинь. 1934 р....

Інше

Історія міст Великої Волині

Веб-сайти окремих міст, сайти з інформацією про міста, села та окремі території історичної Волині.

Показати # 
# Веб-Посилання Хіти
1   Link   Wolyn naszych przodkow
Сайт польською мовою, який вміщує понад 800 унікальних фотографій та інших матеріалів про місцевості історичної Волині
1529
2   Link   Діаріуш житомирського газетяра
Історико-краєзнавчий блог, присвячений як відомим, так і несправедливо забутим сторінкам минувшини нащадків свободолюбних древлян і величної поліської землі
977
3   Link   Овруч: сторінки історії
Розділи сайту:Історія міста, Видатні люди і Овруч, Книги, статті, мапи, Фотоальбом.
839
4   Link   Новоград-Волынский
Це веб-сайт міста, на якому розміщена інформація з історії Новоград-Волинського, відеофільми, статті, фотогалерея.
1153
5   Link   Історія Житомира
Блог про історію Житомира. Сторінки блога: Житомир у литовські часи (1320 - 1569), Старий Житомир. Галерея, Житомир сьогодні. Фотогалерея, Житомир у витоків Незалежності України, История Житомира (на русском языке), Шляхта і Україна ін.
1189
6   Link   Житомирський Меркурій
Блог «Житомирський Меркурій» - це інформаційний пульс Житомирщини. Цікавим є розділ Історія, де вміщені матеріали про історичні події Житомирщини.
942
7   Link   ZT-GRAD - блог про Житомир
Блог ZT-GRAD – це погляд очевидця на найцікавіші подій міста, допомагає більше дізнатися про минуле, сучасність і майбутнє Житомира.
Розділи блога: фото,відео, новини, події, історія, архітектура, розповіді, факти.
1067
8   Link   Історія Житомирщини. Видатні Житомиряни та історичні події
На сайті у широкому об'ємі представлено історичні події Житомирського краю. Тут можна відшукати інформацію про видатних Житомирян та видатних людей, які побували на Житомирщині, продивитись історичні зображення і фотографії Житомирщини та багато ін.
961
9   Link   Запрошуємо у Житомир
На сайті розміщена інформація про історію і сьогодення Житомира за розділами: Історія міста Житомир, Пам'ятки культури, Архітектура, Сьогодення міста, Фото Житомира, Музеї, Новини Житомира, Видатні люди.
1705
10   Link   Хотешів
Історія Волині на прикладі села Хотешів Волинської області Камінь-Каширського району
735
11   Link   Славута
Експериментальний науково-інформаційний сайт міста Славути Хмельницької області. На сайті опубліковані наукові статті присвячені історії міста Славута та Славутського району.
708
12   Link   EtoRetro.ru
На сайті зібрані фотографії старих міст, якими вони були 20, 30, 50 і більше років тому. Вулиці, житлові будинки, громадські установи.
2077
13   Link   Кам’янець-Подільський історичний
Сайт спеціалізується на історії міста Кам’янця-Подільського, зокрема в науково-дослідницькому краєзнавчому контексті. На його сторінках постійно з’являються нові публікації, які відображають історичні нариси, джерельно-бібліографічні матеріали, а також галерея.
806
14   Link   Ковель: історія та сучасність.
На сайті розміщено інформацію про м. Ковель Волинської області у таких розділах, як: «Особистості» (Булгаков В. І., Водолазька Т. К., Калінін А. Г., Кірпа Г. М., Кубатко І. Ф. та ін.), «Ковель і видатні люди» (Ковельський слід Костянтина Острозького; Культурно-просвітницька діяльність князя Андрія Курбського на Ковельщині: міф чи реальність?; Шляхами Шевченка; Ковель і Косачі; Приїзд Івана Яковича Франка в с. Колодяжне; Модест Левицький - лікар душі і тіла України; Ковельщина та Волинь у житті та творчій долі художника Андроника Лазарчука; Самійло Підгірський; Олександр Цинкаловський; Луцкевич Марко), «Історія» (Описово-статистичні джерела XVI-XVII ст. з історії Ковельщини; Ковель і Ковельщина в історії України та Волині: за матеріалами ДАВО; Ковельське боярство; Магдебурзьке право м. Ковеля в документах Волинського краєзнавчого музею; Книга Руської (Волинської) метрики за 1652-1673 роки як джерело з історії Ковеля; До історії цехового ремесла Ковеля в ХVI-ХVІІІ ст.; Ковель і містечка Ковельського повіту наприкінці ХVІІІ – в першій половині XIX ст. та багато ін.), «Культура» (Ковель на старій поштовій листівці: матеріали до каталогу; Ковельські українські періодичні видання 1923-2000 рр. та ін.), «Суспільно-політичне життя», «Освіта і наука» (З історії розвитку освіти в м. Ковель; Українські січові стрільці – організатори відродження національного освітянства на Ковельщині в роки Першої світової війни), «Релігія» (З історії Благовіщенської церкви у Ковелі та ін.), «Ковель туристичний», «Соціальна сфера» та ін. На сайті розміщено архів газети «Ковель сьогодні» за 2010 по 2013 рр.
827
15   Link   Мій Малин: Про Малин і Малинщину.
Інформаційний портал. Містить інформацію про м. Малин Житомирської області. У розділі «Про Малин» розміщено інформацію про географічне розташування міста, його герб та прапор. Міститься інформація про вулиці Малина – історія та опис вулиць. Топоніми Малина – географічні назви мікрорайонів, місцевостей, урочищ, значення та походження назв. Наведено основні етапи розвитку міста. На сайті розміщено також детальну карту Малинського району та повний текст книги Костриці М. Ю., Кондратюка Р. Ю., Тимошенко В. І. «Історико-географічний словник Малинщини».
807
16   Link   Володимир Ящук (м. Радивилів). Фотоальбоми і нариси.
Персональний сайт рівненського краєзнавця В. Ящука. Сайт містить підбірку історико-краєзнавчих нарисів про Радивилівщину. Наприклад: «Радивилів у старовинних знахідках», «Що знаємо про край Волинський: Про краєзнавців Радивилова і Радивилівщини», «Радивилів: цифри і факти», «Радивилів очима старожилів», «Почаївська ікона Божої Матері – в Козинському замку», «Бій у Радивилові 150 років тому залишив слід в історії: Епізод Польського повстання 1863 року», «Перетинаючи кордон біля Радивилова (Радзивилова): Шолом Алейхем та інші про радивилівські звичаї», «Радивилів 30-40-х років ХХ ст. Спогади Віктора Повшика (1930-2011)», «Місто Радивилів в історії вулиць», «Радивилів (Радзивилів) – з історії митниці», «Шевченко на Волині» та ін. Також на сайті розміщені цінні історичні фото: «Радивилів: зі старих фотоальбомів: З родинних альбомів Миколи Федоровича Петролюка»; «Радивилів. Церкви району (Радивилов. Церкви района)»; «Радивилів поч. ХХ ст. (Радивилов – Радзивилов нач. ХХ века) (Фотознімки з Радивилівського історичного музею (Рівненська обл.), в основному з колекції краєзнавця Федора Бортника, 1911-2002))»; «Радивилів 1930-х (Радивилов, Радзивилов) (З альбома Алевтини Григор’євої)»; «Дубно. Тараканівський форт ХІХ ст.»; «Перенятин Радивилівського району (Рівненщина). Вал городища 16 ст.»; «Дубно, Рівненської області. Дубенський замок»; «Кременець, Тернопільської обл. Гора Бона» та ін.
591
17   Link   Борис Дубман.
Проза.ру. Сайт вільного доступу до публікації авторами своїх текстів. У житомирянина Б. Дубмана опубліковано підбірку статей-досліджень про Житомир російською мовою. А саме: Здесь начинался Житомир; Открытие наместничества в городе Житомире; Королевский дворец на Замковой горе; Экскурс в историю кино в Житомире; Замковая площадь; Забытая история костела и часовни Святого Николая; Тайны Иезуитского монастиря; Монастырь Ордена босых кармелитов в Житомире; Братья Дурилины; Музейные мытарства по-житомирски; Прогулка по улице Победы; Еврейское счастье новожитомирян; Внучка декабриста; Церковь над прахом генерала Потемкина; Житомирский Мариинский сиротский дом; Житомирский Подол; Дом нотариуса Громачевского; Юные годы Александра Довженко в Житомире; Прогулка по Старому бульвару; Как в Житомире театры строили; Сокровища баронов Шодуаров; Житомирский монастырь сестер-шариток; Древнейшая улица города Житомира; Цена Победы для Житомира; Житомирское Общество взаимного кредита; Древние и старые кладбища Житомира; Как строили главный храм Волынской губернии; Выдающиеся архитекторы прошлого в истории Житомира; Дом графини Эвелины Ганской; Фабрика братьев Тайбер; Печальная история Богоявленского монастыря та ін.
613
18   Link   Владимир Ганяк.
Проза.ру. Сайт вільного доступу до публікації авторами своїх текстів. У збірнику оглядів Володимира Ганяка, пов’язаних з м. Старокостянтиновим Хмельницької області та замком Острозьких. Підбірка містить 20 статей-оглядів.
449
19   Link   Радомишль. Місто з глибини віків.
Блог журналіста Володимира Молодико. Сайт містить інформаційні повідомлення з 2000 по 2015 роки, присвячені вивченню історичного минулого м. Радомишль Житомирської області. На сьогоднішій день розміщено понад 100 повідомлень. Наприклад: Німці та їхні поселення на Радомишльщині; Щаслива і трагічна зоря Івана Ремболовича; Дещо про священиків Коломацьких; Вчительська династія Пивоварів-Шльоміних; Дослідник природи Радомишльщини; Рік 1812-й і Радомишльщина; Чи міг би побувати у Кичкирях Оноре де Бальзак?; Радомишльські корені Герба Алперта; Біля колиски книгодрукування; Краєзнавство Радомишльщини; З любов'ю до рідного краю; З дефіцитом бюджету наші предки теж були обізнані; Битва за Борщів, про яку в підручниках не йдеться; Знахідки на околиці Радомишля; В епіцентрі уніатства; Літературна Радомишльщина; Трагічні долі Троїцької церкви; Дослідниця українських надр; Залізниця – як фактор прогресу, або про деякі порівняльні аспекти історичного розвитку Малина і Радомишля; Таємничі підземні лабіринти; Радомишльські адреси декабристів; Радомишль і євреї: від розквіту до занепаду; Загадка древнього герба; Були в давнину рудні... та багато інших.
744
20   Link   Радивилів.info.
Сайт містить інформацію, що стосується м. Радивилів Рівненської області. Містить відомості про сучасне суспільно-політичне життя міста та району, подій з економіки, культури, освіти, спорту, відпочинку, що стосуються міста Радивилів. Розділ «Історія» містить історико-краєзнавчу інформацію, що стосується м. Радивилів та Радивилівщини вцілому як частини Волині: Історія міста Радивилова – нові факти і свідчення; Чотиримісячне фронтове протистояння біля Радивилова; Яким був наш край 200 років тому. Додаткові штрихи; Як 200 років тому моряки “пришвартувалися” в Радивилові; 450 років тому помер перший власник Радивилова; Пам’ятають у селі Хотин священика Дмитра Лозов’юка; Козинський замок. Подробиці викрадення святої ікони з Почаївського монастиря; Історія Радивилова. Рідкісний опис ХІХ століття – в оригіналі; Пересопниця, Радивилів, Острог – середньовічні центри духовності на Волині; Старовинні кам’яні хрести нашого краю; Історик Орест Фотинський із села Батьків Радивилівського району; “Коли ми жили в Радивилові…» Зі спогадів відомого археолога; Унікальний документ: цар Микола І побоявся пускати в Радзивилів мандрівників; Таємниці Попового Горба в селі Острів на Радивилівщині та інше.
1416