АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


м. Баранівка, Новоград-Волинського повіту, Волинської губернії
Етнографія Волині
м. Баранівка, Новоград-Волинсько...

Інше

Луцьк - єдине місто в Україні із екскурсійною картою для незрячих | Друк |
Новини - Нове
Тактильну карту для незрячих презентували в Луцькому замку. На ній є 12 об’єктів та зображені вулички між ними з використанням шрифту Брайля.
Презентація універсальної тактильної карти відбулася 23-го червня 2017 року.
Один із авторів та розробників карти, викладач ЛНТУ Дмитро Авраменко розповідає, що виготовляли з-за кордоном, адже необхідних технологій в Україні немає. «Це грантовий проект, над яким я та мої колеги з університету трудилися. Цю карту ми зробили універсальною, де є зображення старого міста та 12 об’єктів. Поверху вона вкрита тонким шаром для незрячих. Найдорожчим стало саме виготовлення матриці для шрифту Брайля – це 1600 доларів, її ми замовили в Польщі у місті Познань, бо в нас ніде було. Зауважу, що її копіювання буде дешевим. Поки є 6 штук, одну встановили в Луцькому замку, дамо на організації для слабозорих і передамо в реабілітаційний центр села Крупи, де навчаються дітки з вадами зору», - розповів Дмитро Авраменко. Та додав, що подібної карти немає в жодному місті, єдина яка є – в Києві - карта України, але не деталізована та не екскурсійна.
Прочитавши карту, незрячий з народження Едуард Поліщук, член ВГО «Генерація успішної дії» розповідає, що це дає можливість місто відчути по-новому, а емоції просто не описати словами. «Ця карта є великим досягненням для нашого міста, області й держави, адже коли ти не бачиш із дитинства, а тут можеш її потрогати й відчути наше місто на дотик, це неймовірно! Коли я взагалі ніколи не бачу, а тут відчуваю вулиці, замок – то це відчуття, які не передати і це дуже важливо для мене. Дякую за такий проект, адже я зміг побачити руками наше старе місто», - ділиться враженнями Едуард.