АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Теодорович Микола Іванович (1856-1917?)
Видатні діячі
Теодорович Микола Іванович (1856...

Інше

Малімон Н. На Волинь повернулася ікона, до якої молилися Косачі | Друк |
Новини - Нове

У Камінь-Каширському музеї вже діє  зал сакрального мистецтва регіону. Це  ікони, церковні книги, тканини і церковне начиння з першої половини ХVІІ століття до кінця ХХ століття. Започатковано збірку ще  2002 року під час експедиції Волинського краєзнавчого музею під керівництвом відомого історика та мистецтвознавця Володимира Александровича зі Львова в Камінь-Каширський район.

Цінніші ікони, підписані їхнім автором Каспером Писацьким (позначення імені автора буває дуже рідко), забрали у фонди Музею волинської ікони. А в Камінь-Каширський передали кілька ікон кінця ХІХ – початку ХХ століття з Осівецької церкви святої Параскеви-П’ятниці й рукопис «Акафіст Преподобному Отцю нашому Іову Почаївському» з церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що в Камені-Каширському.  

Згодом з Раків-Ліської церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці, якій нещодавно виповнилося сто років, передали  ікони ХІХ століття «Святий Миколай» та «Печерська Богородиця з предстоячими Антонієм та Феодосієм», фелоні та єпітрахилі, що репрезентують зразки церковного шитва ХІХ століття, богослужбові книжки, нагороди. Унікальними є фрагменти вівтаря І половини ХVІІ століття із Камінь-Каширської Різдво-Богородичної церкви, що походить з, вочевидь, Камінського костьолу та є найстаршим католицьким дерев’яним різьбленим вівтарем на Волині. Нині до експозиції додалися вже згаданий образ Миколая  ХІХ століття, єпитрахиль цього ж століття і двосторонній лист невідомої особи до «улюбленого свого сімейства» 1870-1890 років. Цей лист виявили у фелоні ХІХ століття  із Раків-Ліської Благовіщенської церкви: знімаючи ікону, знайшли зім`яті фрагменти аркуша, який представляв собою лист  невідомої особи до «улюбленого свого сімейства». У  листі  йдеться про церковні справи.

 

Малімон Н. На Волинь повернулася ікона, до якої молилися Косачі / Н. Малімон [Електронний ресурс] // День. Kiev.ua [сайт]. - Режим доступу :  https://day.kyiv.ua/uk/news/150617-na-volyn-povernulasya-ikona-do-yakoyi-molylysya-kosachi (дата звернення: 23.06.2017). - Назва з екрана.