АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Килим. Початок 1900-х рр. Житомирська обл., Коростенський р-н, с. Немирівка
Етнографія Волині
Килим. Початок 1900-х рр. Житоми...

Інше

Боднарська А. Рівнянам показали, яким було місто на початку ХХ століття | Друк |
Новини - Нове
У Рівному відбулася презентація віртуальної карти об`єктів історико-культурної спадщини міста. Мапа "Полікультурне Рівне" містить інформацію про місця, які символізують польське, єврейське, українське, російське і чеське культурні "обличчя" міста. Вона відображає період з 1918 по 1939 рік. А ініціаторами і керівниками проекту є громадська організація "Мнемоніка".

Відтак, на карті розміщені як нині існуючі споруди, так і ті з них, що не збереглися. Мапа містить довідки про кожен з об’єктів та їхні світлини. Полікультурний простір Рівного існував упродовж століть, допоки радянський та нацистський тоталітарні режими не знищили їх у роки Другої світової війни.

- Ми прагнули відтворити і візеалізувати ту реальність, яка існувала у Рівному до 1939 року. Наше місто було дуже політкультурним: у ньому спокійно співіснували етнічні групи не лише українців, поляків, росіян і євреєїв, а й італійців, німців та вірмен. Найважчою частиною у створенні карти це були пошукові роботи. Також не легко було визначити деякі вулиці. За допомогу у цьому висловлюємо велику подяку Державному архіву Рівненської області та краєзнавцю Андрію Климчуку. А історики зібрали максимум інформації про тодішні споруди та їхні фотографії. Багато об`єктів, які ми наносили на мапу, були для мене відкриттям. Це не просто карта, це відтворення міжнаціонального простору історичного Рівного. Нині місто змінилося до невпізнання. Саме тому ми намагаємося повернути ту пам`ять, яка була знищена внаслідок репресій і відійшла в минуле", - розповідає один із керівників проекту Максим Гон.

Загалом на мапу були нанесені християнські храми і костели та юдейські святині - синагоги і будинки молитви. Також на карті можна побачити будівлі поліції, суду, банку, кураторіуму. Ще в "Полікультурному Рівному" присутні освітні об`єкти, зокрема школи, гімназії, бібліотеки. Не забули розробники додати на візуальне зображення і театри, кінотеатри, музеї і цвинтарі. А сам проект був реалізований за підтримки фонду "Рози Люксембург". А власне карту можна переглянути на сайті http://infolight.org.ua/thememap/karta-istorychnyh-misc-mista-rivne#15.00/50.6313/26.2350

Також творці "Політкультурного Рівного" висловили надію на те, що у майбутньому на кожній історичній будівлі міста будуть пам`ятки про певну відому людину з Рівного, на приклад, лікаря, архітектора чи письменника.

Боднарська А. Рівнянам показали, яким було місто на початку ХХ століття [Електронний ресурс] / А. Боднарська // ЧаРівне : [сайт]. - Режим доступу: http://charivne.info/rivne-news/22310-rivnyanam-pokazaly-yakym-bulo-misto-na-pochatku-khkh-stolittya (дата звернення: 12.10.2016). - Назва з екрана.