АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Свята мучениця Параскева. Перша пол. ХVII ст. Волинь.
Волинська ікона
Свята мучениця Параскева. Перша ...

Інше

Проект "Шляхами штетлів. Об'єкти єврейської культурної спадщини в транскордонному туризмі" | Друк |
Новини - Нове

Прикордонні землі України, Білорусі та Польщі мають багату історію проживання єврейських громад, що сягає на століття у минуле. Однак об'єкти на цих територіях, пов'язані з єврейською історією та культурою, не до кінця усвідомлюються як цінність європейської та місцевої національної спадщини. Метою проекту є розробка матеріалів та засобів на основі єврейської історичної спадщини, які будуть успішно використовуватись у сфері туризму та для сприяння місцевому розвитку.
Територія проекту має високий потенціал для розвитку культурного туризму, на заваді реалізації якого є слабкий розвиток туристичної інфраструктури та недостатнє знання про ресурси культурної спадщини - зокрема, про об'єкти єврейської культурної спадщини.
Ця проблема стосується як східних воєводств Польщі, так і західних областей України та Білорусі. Цікавинки нашого регіону дуже слабко відомі як потенційним туристам, так і місцевим мешканцям. Насправді ж багато євреїв з усього світу має своє коріння на цій землі, і значна їх кількість охоче б відвідали місця походження своїх предків.
Як розповідати про цю спадщину?


Як маємо говорити ми, сучасні мешканці цих теренів, у більшості - не євреї, про єврейську культурну спадщину? Як належно представити цю культурну спадщину у сфері культурного туризму? Як уникнути пасток комерціалізації, спрощення, відтворення стереотипів? Як показати єврейську спадщину як спільну історію нащадків єврейських громад Східної Європи і сучасних жителів цих прикордонних областей?
Навколо цієї спадщини немає жодної цілеспрямованої туристичної діяльності, що принижує туристичну привабливість регіону та скорочує потенційний потік відвідувачів. Відсутні доступ до інформації та підготовлені екскурсоводи. Об'єкти, пов'язані з єврейською спадщиною, лише частково описані і каталоговані. Відсутні ініціативи з використання потенціалу цифрових технологій і збереження знань про нематеріальну спадщину східноєвропейських євреїв.
У ході реалізації проекту ми хочемо привернути увагу до культурного явища, яке склалося в районах Центральної та Східної Європи і мало значний вплив на місцеві культурні ландшафти – штетли. Це унікальний тип містечкок, що були населені євреями і християнами різних національностей.
Заплановані заходи і очікувані результати проекту:
Осередок «Брама Ґродська — Театр NN» (Люблін, Польща)
вул. Ґродська, 21, 20­112 Люблін, Польща
Партнери проекту:
Гродненський державний університет ім. Янки Купали (Гродно, Білорусь)
Новогрудський музей історії та етнографії (Новогрудок, Білорусь)
Центр соціальних та ділових ініціатив (Яремче, Україна)
Рівненський центр маркетингових досліджень (Рівне, Україна)
 ДЕТАЛЬНІШЕ: http://shtetlroutes.eu/ua/about-us/