АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Губернське управління, др. пол. XIX ст., 1899-1902 рр. вул. В. Бердичівська, 6 м. Житомир
Пам'ятки. Житомир
Губернське управління, др. пол. ...

Інше

Власюк О. "Східні креси" - під знаком польського орла | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Власюк О. "Східні креси" - під знаком польського орла / О.В. Сидорук, В.Й. Сидорук, В.М. Цятко. - Рівне : Волинські обереги, 2004. - 136 с.
У монографії на багатому архівному матеріалі висвітлюється боротьба української політичних партій і організацій Західної Волині, українського Полісся, Холмщини та Підляшшя, послів сейму і сенату від цих земель проти польського окупаційного режиму на "східних кресах", за визволення від соціального і національного гніту, іноземного поневолення.
Висвітлені питання української парламентської репрезентації (українські селянські партії "Селянський союз", "Сельроб", комуністична партія Західної України (1924-1930), УСРП і УСДП (1923-1929), роль Комінтерну в розгромі партії), дрібні партії Волині та громадські організації.
Здійснений аналіз публікацій українських і польських учених, присвячених українсько-польським відносинам у 20-х роках ХХ ст. дає підстави для висновку, що ця тема в історичній літературі висвітлюється нерівномірно і вимагає поглиблення і розширення аспектів її дослідження.