АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Леся Українка (1871-1913)
Видатні діячі
Леся Українка (1871-1913)...

Інше

На Рівненщині презентували Коран острозьких татар | Друк |
Новини - Нове
Стаціонарна виставка «Сторінки історії острозьких татар», присвячена 500-річній історії мусульманської громади в самому місті та його околицях, діятиме у Державному історико-культурному заповіднику Острога до кінця серпня. На виставці представлений єдиний відомий на сьогодні примірник рукописного Корана, написаний на материковій Україні — в Острозі 1803 року.
Це єдина відома в Україні пам’ятка рукописної традиції «західних татар» (або татар-липків), яка містить весь арабський текст Корану. Подібні зразки можна віднайти лише в сусідніх країнах, зокрема Білорусі, Литві й Польщі. На виставці також представлені унікальні речі,пов’язані із народною медициною, яку практикували (і практикують досі) острозькі татари. Збережені спеціальні аркуші з рецептами й молитвами, які стосуються різних життєвих випадків та хвороб.
Представлено на виставці й чимало документів уже ХХ-го століття. Передусім, це фотографії та документи місцевих татарських родин. Деякі з їхніх нащадків проживають в Острозі й досі. Можна побачити на виставці й чимало пам’яток матеріальної культури — молитовні килими, посуд, меблі та інші предмети «східного» походження, які або належали місцевим мусульманам, або збереглися в місцевих колекціях, повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.