АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Карта Волынской губернии из «Атласа» А. А. Ильина 1876 года
Мапи Волині
Карта Волынской губернии из «Атл...Історична Волинь

Нові книги Житомирських видавництв | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Книги, які вийшли у Житомирі про Історичну Волинь. Видано у 2007р.
 
Ірина Колосова, Андрій Жив’юк "ШУМОВСЬКІ У МІЗОЧІ" | Друк |
Читальний зал - Освіта та наукове життя краю
Біля витоків новітнього українського відродження на західноукраїнських землях 1920 – 1940 років зустрічаємо сотні (а, може, й тисячі) тих, хто був родинного духовного стану і духовної освіти. На ниві українства відшукуємо їх колоритні постаті серед проводу політичного, культурно-освітнього… Родини Кульчинських з Городка і Дерманя,  Мисечків з Вовкошева, Шумовських з Мирогощі.
 
Іван Пащук "Слово на чатах" | Друк |
Читальний зал - Освіта та наукове життя краю
До 135-річчя з дня народження Лесі Українки
Маловідомою сторінкою для поцінювачів мужнього Лесиного слова залишається перша публікація її драматичної поеми “На руїнах”, закінченої, як зазаначено в автографі повної чорнової редакції, у Зеленому Гаї 11. ІХ. 1904 року. Вона продовжує тематику “Вавілонського полону” (1903, Сан-Ремо). Так вона втілила своє бажання на біблійних темах “висловити думки про сучасний стан свого народу, піднести голос за пробудження  в широких масах людської гідності, де особливого місця в боротьбі за соціальне і національне визволенння народу надає поету-співцю”. Ця провідна думка чітко звучить і в поемі “На руїнах”, у якій головною героїнею Тірцою висловлена авторська позиція, де лунає заклик до “єднання народів у боротьбі проти спільного ворога,...проти слабодухості й зневіри, за життя проти смерті” . Ці питання були дуже актуальними у роки піднесення першої російської революції 1905-1907 років і у зв’язку з її поразкою, коли політичні противники царизму гноїлися у в’язницях.
 
Андрій Жив’юк, Дмитро Сирота "Поширення творчості та вшанування пам’яті Тараса Шевченка" | Друк |
Читальний зал - Суспільно-політичне життя
Українське національно-культурне відродження на Волині у 1920-1930-х рр. мало свої передумови, складові та наслідки. До перших слід віднести події Української революції та визвольних змагань 1917-1921 рр., які пробудили Волинську землю від історичної летаргії ХVІІІ-ХІХ ст. Поразка українських визвольних змагань тільки розбурхала національні амбіції волинських українців, а численна уенерівська еміграція на їх терени стала потужним підґрунтям «волинського ренесансу».
 
Пащук І.Г. Самобутній поет Герась Соколенко | Друк |
Читальний зал - Літературне життя

У своїх спогадах “На білому коні”, називаючи прізвища дописувачів до тодішньої газети “Волинь”, зокрема поетів, її редактор, письменник-земляк Улас Самчук написав: “Але деяких з тих поетів забути не можна. От би Герась Соколенко…”, котрий прибув до Рівного із Зяслава з своїм колегою, теж поетом Миколою Болкуном, обидва “загорілі від сонця, запорошені, голодні, але безконечно бадьорі і безконечно щасливі”. І далі цитує його вірш “Повисли над туманом троянди голубі”.

 
<< Початок < Попередня 601 602 603 604 605 606 607 608 609 Наступна > Кінець >>

Сторінка 607 з 609