АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Щастний Олексій Михайлович (1881-1918)
Видатні діячі
Щастний Олексій Михайлович (1881...

Інше
Історична Волинь

Анатоль Дублянський. ЛУЦЬК. Історичний нарис. 1934 р. | Друк |
Читальний зал - Суспільно-політичне життя
Початки міста Луцька. Луцьк під владою українських князів. Удільні князі Луцька. Татарська навала. Загальний стан міста за княжої доби.
Перехід Луцька під владу литовських князів. Любарт і його боротьба з Польщею. Витовт. Зїзд монархів у Луцьку. Свитригайло—останній князь Луцька. Упадок Луцька після смерти Свитригайла.
Луцьк під Польщею. Церковні події. Братство. Військо Хмельницького в Луцьку. Боротьба православних з унією. Упадок Луць ка в XVII столітті.
Луцьк під Росією. Світова війна. Луцьк у відродженій Українській Державі.
Історичні памятники в Луцьку. Замок Любарта. Церкви. Костел. Синагога. Кенаса.
 
Махун С. Злети і падіння славного роду | Друк |
Читальний зал - Історія, історичні науки
Пам’ятний знак князю Дмитру Вишневецькому (Байді)Замки, палаци і церкви Тернопільщини і Рівненщини — справжні діаманти у короні України, клондайк для розвитку туризму. В такому розмаїтті (Острозький замок, монастирі в Межирічах, Дермані, Почаївська лавра, Кременецький і Дубненський замки, магічна Божа гора…) не загубився і розкішний, — попри те, що вигляд має не вельми привабливий, палац князів Вишневецьких. Він розкинувся на берегах мальовничої Горині у містечку Вишнівець. Тиждень тому його тихоплинне життя розворушили сотні учасників фестивалю козацької пісні «Байда» із багатьох регіонів України, заполонивши території парку та палацу. Такої кількості «реєстрових козаків» — як же бути нереєстровим, один Бог знає! — на квадратний метр ми ще не бачили…
 
Українське весільне вбрання Волинської губернії | Друк |
Читальний зал - Етнографія, фольклор


Volod_Volun_povit - ВОЛИНЬ ЗАХІДНА. Кінець XIX - початок XX ст. Весільне вбрання молодих колишнього Володимир-Волинського повіту Волинської губернії, тепер Володимир-Волинського району Волинської області

Автор реконструкції Т. В. Косміна,
Художник 3. О. Васіна
«Мистецтво», 1989 4223411

ВОЛИНЬ ЗАХІДНА. Кінець XIX - початок XX ст. Весільне вбрання молодих колишнього Володимир-Волинського повіту Волинської губернії, тепер Володимир-Волинського району Волинської області

 
Турійськ, селище | Друк |
Читальний зал - Історія, історичні науки
Турійщина заселялась у період пізнього палеоліту. Згодом тут, окрім східнослов’янських, з’явились і племена тюркського походження, про що свідчать пам’ятки старовини і топографічні назви деяких населених пунктів, як от: Дуліби, Туричани, Оса. Час заснування самого Турійська достеменно не відомий. Проте археологічні знахідки дають підстави твердити, що люди поселилися тут вже у VI-VII століттях. Як і на територіях ряду сіл, де були виявлені древні городища. А перша писемна згадка про містечко датується 1097 роком у несторівському літописі „Повість временних літ”.
 
Конференція "Кременецький ліцей в контексті розвитку освіти, науки, культури на Волині першої третин | Друк |
Новини - Нове
У вересені 2008 р. у м. Кременець, Тернопільська області відбудеться  Міжнародна наукова конференція "Кременецький ліцей в контексті розвитку освіти, науки, культури на Волині першої третини ХХ ст."
 
<< Початок < Попередня 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 Наступна > Кінець >>

Сторінка 605 з 611