АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Жіночий стрій з Сарненського р-ну Рівненської обл.
Етнографія Волині
Жіночий стрій з Сарненського р-н...

Інше
Історична Волинь

Прищепа О. "Вплив нових містоутворюючих факторів на розвиток Славути в другій пол.ХІХ – на поч.ХХст" | Друк |
Читальний зал - Суспільно-політичне життя
Стаття присвячена аналізу розвитку містечка Славута в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. В ній характеризуються фактори, які сприяли його прискореному соціально-економічному розвитку. Завдяки появі залізничного сполучення, швидкому зростанню промисловості це волинське містечко в зазначений період набуло виразних міських ознак. Вагому роль в подальшому економічному зростанні Славути відігравала особиста зацікавленість його власника кн. Р. Сангушка.

 
Віктор Строюк "Етнічні риси та племінна приналежність населення центральних земель Волині у ІХ – ХІ" | Друк |
Читальний зал - Етнографія, фольклор
Етноплемінна приналежність населення на території сучасної України кінця І тис. та першої чверти ІІ тис. загалом вивчена порівняно добре. Відкрито багато нових археологічних пам’яток, в основному з’ясовано характер етнічних процесів.

 
Комарницький С., Кобилянський А. Шляхта Волині | Друк |
Читальний зал - Суспільно-політичне життя
Шляхта ВолиніІсторичний шлях Волинської землі лежить трохи осторонь від решти територій, які входили до складу Галицько-Волинської держави. Тоді як Галицькі, Подільські та Брацлавські терени тільки починали формувати перші феодальні відносини, Волинська земля вже була центром найрозвинутішого на той час союзу слов’янських племен, названого дулібами. Назва племені дуліби дуже стара, вона має свої паралелі як у хорутанських, так і в чесько-моравських дулібах. Вірогідно це був племінний союз, який під час аварської навали та великого переселення народів розпався на чеських дулібів і дулібів у басейні рік Прип’яті і Бугу. В другій половині X століття Баварський анонім та арабські історики називають волинян поряд з бужанами. Головними містами у волинян були Волинь, Червень, Бужськ і Лучеськ, які пізніше стають назвами окремих слов’янських племен волинян, бужан, лучан та населення Червенських городів. «Повість временних літ» теж підкреслює відособлене положення цих земель: «пішов Володимир на ляхів і зайняв їх городи, Перемишль, Червень і інші городи, які і до цього дня є під Руссю».
 
Галичина і Волинь | Друк |
Читальний зал - Історія, історичні науки
Як довго осередком українського культурно-політичного життя був Київ і середнє Подніпрівя, так довго наші i чужі літописці не звертають особливої уваги на західньо-українські землі: Посяння, Побужжя й Подністрівя. Для Києва і його володарів були ті землі байдужі так довго, як довго стояв перед ними отвором шлях на південь і схід, до Чорного та Каспійського моря. Колиж степові орди печенігів, торків та половців відрізали Київ від моря, прийшла пора подумати про нові шляхи звязків зі світом, у тому випадку з західньою Европою, а там Балтійським морем. Щойно тоді вибила історична година для західньо-українських територій.

 
Анатоль Дублянський. ЛУЦЬК. Історичний нарис. 1934 р. | Друк |
Читальний зал - Суспільно-політичне життя
Початки міста Луцька. Луцьк під владою українських князів. Удільні князі Луцька. Татарська навала. Загальний стан міста за княжої доби.
Перехід Луцька під владу литовських князів. Любарт і його боротьба з Польщею. Витовт. Зїзд монархів у Луцьку. Свитригайло—останній князь Луцька. Упадок Луцька після смерти Свитригайла.
Луцьк під Польщею. Церковні події. Братство. Військо Хмельницького в Луцьку. Боротьба православних з унією. Упадок Луць ка в XVII столітті.
Луцьк під Росією. Світова війна. Луцьк у відродженій Українській Державі.
Історичні памятники в Луцьку. Замок Любарта. Церкви. Костел. Синагога. Кенаса.
 
<< Початок < Попередня 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 Наступна > Кінець >>

Сторінка 604 з 611