АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Храм Благовіщення Пресвятої Богородиці с. Раків-Ліс Камінь-Каширський район Волинська область
Пам'ятки
Храм Благовіщення Пресвятої Бого...
Історична Волинь

Пащук І.Г. Самобутній поет Герась Соколенко | Друк |
Читальний зал - Літературне життя

У своїх спогадах “На білому коні”, називаючи прізвища дописувачів до тодішньої газети “Волинь”, зокрема поетів, її редактор, письменник-земляк Улас Самчук написав: “Але деяких з тих поетів забути не можна. От би Герась Соколенко…”, котрий прибув до Рівного із Зяслава з своїм колегою, теж поетом Миколою Болкуном, обидва “загорілі від сонця, запорошені, голодні, але безконечно бадьорі і безконечно щасливі”. І далі цитує його вірш “Повисли над туманом троянди голубі”.

 
Пащук І. Історична Волинь у життєвій і творчій долі Олени Теліги | Друк |
Читальний зал - Суспільно-політичне життя
            Так звана горбачовська перебудова знову посилила могутній поштовх у серцях і думах українських патріотів до нарощення незгасної хвилі відстоювання омріяної віками незалежності і самостійності рідної держави, яка сприяла її проголошенню 24 серпня 1991 року. В цей період почали повертатися в українську національну літературу раніше заборонені тоталітарним радянським режимом призабуті чи маловідомі імена багатьох представників красного письменства. Серед них і мужньої поетеси, яка з великим пієтетом несла крізь своє недовге бурхливе життя “найгостріше слово - Україна”, Олени Теліги. Лише на початку 90-х років ХХ століття, коли стали доступні матеріали і джерела із спецфондів державних архівів і почали надходити у бібліотеки твори від української діаспори, зазвучали також прізвища її вірних побратимів Уласа Самчука, Євгена Маланюка, Олекси Стефановича, Олега Ольжича, Леоніда Мосендза, Оксани Лятуринської та багатьох інших.
 
Пам’ятки і пам’ятні місця історії та культури на Бердичівщині | Друк |
Читальний зал - Край в цілому, міста та райони краю

Надруковано за рішенням редакційної колегії з підготовки тому Зводу пам’яток історії та культури України по Житомирській області. Протокол № 2 від

Рецензент:

О.М.Швидак – доктор історичних наук, професор
 

Відповідальний за випуск

В.К.Безносюк
 

Пам’ятки і пам’ятні місця історії та культури на Бердичівщині.

Випуск 5 // Житомир: „Полісся”, 2005-08-29

         Пропонований п’ятий випуск є продовженням висвітлення пам’яток та пам’ятних місць історії та культури, зокрема на Бердичівщині.

         При підготовці випуску використано матеріали до тому Зводу пам’яток історії та культури України по Житомирській області. Звідси енциклопедичний стиль і форма викладу матеріалу.

 
Пам'ятки і пам'ятні місця історії та культури м. Житомира і Житомирського району | Друк |
Читальний зал - Край в цілому, міста та райони краю
Пропонований шостий випуск є продовженням висвітлення пам’яток і пам’ятних місць на Житомирщині, зокрема в м.Житомирі та Житомирському районі.
 
Мілясевич І.В. "Бібліографічний покажчик" ( 1838 – 1916 рр.) | Друк |
Читальний зал - Бібліографія

Основна мета запропонованого читачам  покажчика полягає у тому, щоб дати фахівцям, історикам, краєзнавцям матеріал для подальшої науково-дослідної праці у царині історії волинської преси ХІХ – початку ХХ століття. Тому автор прагнув здійснити максимально повний облік і точний опис всіх без винятку періодичних видань, які видавались у Волинській губернії в цей період.

Мілясевич Ірина 

 
<< Початок < Попередня 601 602 603 604 Наступна > Кінець >>

Сторінка 603 з 604